Úspešný deblový pár sa rozišiel. Možno sa po pauze zase spojíme, hovoria

Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíiková.
Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíiková. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. nov 2023 o 19:57

Oznam o konci spolupráce prišiel deň po neúspešnom semifinále.

PRAHA. České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková už viac nebudú tvoriť spoločný deblový pár. "Rozchod" sedemnásobných grandslamových víťaziek a olympijských šampiónok z Tokia iniciovala mladšia Siniaková.

Obe hráčky však vyhlásili, že sa ich cesty rozchádzajú v dobrom a možno sa ešte v budúcnosti spoja.

Oznam o konci úspešnej deblovej dvojice prišiel deň po neúspešnom semifinále v Pohári Billie-Jean Kingovej, v ktorom Siniaková s Krejčíkovou nestačili na kanadský pár Leylah Fernandezová a Gabriela Dabrowská (5:7, 6:7).

Prehra vo štvorhre rozhodla o tom, že Češky nepostúpili do finále prestížneho podujatia.

Už na duel nastupovala dlhodobo dominantná dvojica s vedomím, že ich spolupráca sa končí. Rozhodnutie obe učinili v októbri na turnaji v Ázii.

"Chcela som urobiť zmenu, aby som sa posunula, zlepšila a nabrala inú atmosféru," vysvetlila dôvod konca úspešnej dvojice Siniaková. "Preberali sme to dlho a ja rešpektujem jej rozhodnutie," dodala Krejčíková.

Obe hráčky zdôraznili, že si všetko vyrozprávali a ich spolupráca nateraz končí v dobrom a možno pôjde iba o pauzu v ich úspešnom ťažení. "Nie je všetkým dňom koniec. Čo sme spolu dokázali, je niečo úžasné.

Možno sa po pauze zase spojíme a dokážeme niečo ďalšie," poznamenala 27-ročná Krejčíková.

Duo Siniaková/Krejčíková je so ziskom siedmich grandslamových titulov na 5. mieste v štatistikách Open éry. Informoval portál isport.cz.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Úspešný deblový pár sa rozišiel. Možno sa po pauze zase spojíme, hovoria