Filip Polášk (vpravo) s Ivanom Dodigom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|7. máj 2021 o 17:40

Nad ich sily boli Belgičania.

ATP Madrid - štvrťfinále:

Sander Gille, Joran Vliegen (Belg.) - Ivan Dodig, Filip Polášek (4-Chorv./SR) 6:3, 3:6, 10:5

MADRID. Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig vypadli na prestížnom turnaji kategórie Masters 1000 v Madride vo štvrťfinále štvorhry.

Ako turnajové štvorky prehrali s nenasadenou belgickou dvojicou Sander Gille, Joran Vliegen po setoch 3:6, 6:3 a 5:10.

Slovensko-chorvátskemu duu sa nedarilo od začiatku zápasu. Jeho súperom sa podarilo získať úvodných sedem loptičiek a tiež dôležitý brejk. Ten už Polášek s Dodigom nezískali späť, hoci mali päť brejkbalov.

V druhom sete odvrátili poltucet brejkalov a v ôsmej hre sa aj oni dočkali prelomeného servisu. Vďaka tomu doviedli zápas do rozhodujúceho setu.

V ňom predviedli za stavu 3:2 Belgičania sériu piatich získaných bodov v sérii, čím rozhodli o svojom triumfe. Víťazom tohtoročného Australian Open vrátili minuloročnú prehru z parížskej haly Bercy.