Schmiedlová nezvládla tretí set. Španielska jednotka vyrovnala stav duelu

Anna Karolína Schmiedlová počas finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. nov 2021 o 22:20 (aktualizované 1. nov 2021 o 23:56)

O víťazovi duelu Slovensko - Španielsko rozhodne štvorhra.

Pohár Billie Jean Kingovej - finálový turnaj (Praha)

C-skupina:

Slovensko - Španielsko 1:1 po 2. dvojhre

Viktória Kužmová - Carla Suárezová Navarrová 6:2, 3:6, 6:3

Anna Karolína Schmiedlová - Sara Sorribesová Tormová 3:6, 6:3, 2:6

PRAHA. Slovenské tenistky hrajú v zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:1.

O vyrovnávajúci bod pre španielske farby sa postarala Sara Sorribesová Tormová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:2.

O všetkom tak rozhodla záverečná štvorhra, v ktorej Slovenky nastúpia s tandemom Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

V dueli medzi Schmiedlovou a Sorribesovou Tormovou to bol od začiatku boj o každú loptičku, diváci videli dlhé výmeny od základnej čiary.

V úvodných štyroch gemoch si ani jedna z hráčok nedokázala podržať podanie.

Ako prvá uspela pri vlastnom servise Schmiedlová, no Sorribesová Tormová v ďalších minútach získala štyri hry za sebou a tým aj prvý set.

Slovenka robila príliš veľa nevynútených chýb, vysoké topspiny súperky jej robili výrazné problémy.

V druhom sete však Schmiedlová zlepšila servis, dokázala súperku pretlačiť vo výmenách a v dôležitých momentoch zahrať víťazné údery. Trikrát zobrala súperke servis a vynútila si tretí set.

V ňom však mala navrch Španielka, ktorá Slovenku brejkla v prvom i siedmom geme. Za stavu 5:2 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu na 3:0.

"Mrzí ma, že som zápas nedotiahla do úspešného konca. Vedela som, že keď chcem Saru poraziť, musím ísť na svoje úplné dno. Veľmi dobre ju poznám, videla som ju veľakrát hrať a viem, že zápasy s ňou nie sú vôbec jednoduché.

Má veľmi dobrý rok, takže si nemám až tak čo vyčítať. Bol to dôležitý bod, o to viac ma to mrzí. Škoda, že mi ušiel začiatok rozhodujúceho setu," povedala k zápasu jednotiek Schmiedlová pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Schmiedlová nezvládla tretí set. Španielska jednotka vyrovnala stav duelu