Roland Garros 2022: V slovenskom súboji uspela Schmiedlová

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)
Sportnet|23. máj 2022 o 12:20

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 1. kola Roland Garros 2022: Anna Karolína Schmiedlová - Kristína Kučová.

PARÍŽ. Slovenské tenistky Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová sa dnes stretli v 1. kole dvojhry na grandslamovom Roland Garros 2022.

Podľa kurzov stávkových kancelárii bola miernou favoritkou Schmiedlová, hoci vo vzájomnej bilancii prehrávala so svojou krajankou 1:3. Predtým sa naposledy stretli vlani na turnaji v Miami, kde v 2. kole kvalifikácie vyhrala Kučová 6:2, 6:3.

Kým Schmiedlová v Paríži už dvakrát prešla do tretieho kola, Kučová v hlavnej súťaži vyhrala doposiaľ jediné stretnutie. V roku 2019 prekvapujúco zdolala Svetlanu Kuznecovovú a následne podľahla Karolíne Plíškovej.

A na tejto štatistike sa nič nezmenilo. Kučová druhé víťazstvo nepridala, aj preto, že nevyužila mečbal a napokon Schmiedlovej podľahla 6:4, 6:7 (1), 2:6.

Tenis ste sledovali s nami.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Kristína Kučová (Roland Garros 2022, 1. kolo, dnes)

Kučová
Kučová bola veľmi blízko k víťazstvu, keď nevyužila jeden mečbal na podaní Schmiedlovej, potom ani nezvládla zápas ukončiť na podaní a tým si prakticky prehrala zápas. Schmiedlová sa chytila šance, tajbrejk ovládla jasným spôsobom a v treťom sete na kurte dominovala, mohla si dovoliť aj jedno stratené podanie. Videli sme zaujímavý zápas s množstvom zvratov, z postupu sa nakoniec teší mladšia z dvojice slovenských tenistiek a v druhom kole budeme Schmiedlovej držať palce proti tenistke z Čiernej Hory Danke Koviničovej. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších tenisových online prenosoch!
Koniec zápasu
6:2
importantSchmiedlová trafila dobré podanie a zápas ukončila víťazným forhendom po čiare, takže sa teší z postupu do druhého kola Roland Garros po setoch 4:6, 7:6(1) a 6:2!
40-30
importantNa svete je mečbal Schmiedlovej, ktorá zahrala krížny bekhend a Kučovej čopovaný úder už letel do autu!
30-30
Znova však Schmiedlová odpovedá presným bekhendom.
15-30
Kučová ešte bojuje a získala výmenu pre seba.
15-15
Schmiedlová zachovala pokoj a výmenu rozhodla forhendom k ľavej čiare.
0-15
Krásnu krížnu kontru vytiahla Kučová.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:2
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2
Kučová si podržala podanie, zakončila ho úspešným skrátením a znižuje na 2:5 v rozhodujúcom sete, ale za chvíľu Schmiedlová môže spečatiť svoj obrat.
15-40
Kučová si pripisuje víťazný úder, keď diktovala tempo vo výmene.
15-30
Schmiedlovej bekhend skončil za základnou čiarou.
15-15
Ešte sa Kučová snaží nevzdávať, dokázala zahrať dobrý krížny úder.
15-0
Kučová podáva na udržanie a začína úderom do siete.
5:1
Napokon esom uzatvára Schmiedlová hru na podaní a v rozhodujúcom sete vedie 5:1.
40-15
Čistá hra z toho nebude, keďže bekhend Schmiedlovej sa nezmestil do kurtu.
40-0
Potom však už Schmiedlová zaznamenala ďalšie eso.
30-0
Teraz to zrejme eso nebude, keďže Kučová sa asi loptičky dotkla, ale je z toho bod z podania.
15-0
Schmiedlová otvára hru na podaní esom.
4:1
4:1
4:1
importantSchmiedlová dobehla nekvalitné skrátenie a zaklincovala výmenu víťazným forhendom, po ktorom vedie 4:1 v rozhodujúcom sete!
40-30
importantBrejkbal pre Schmiedlovú, keď si počkala na nevynútenú chybu Kučovej!
30-30
Schmiedlová odpovedá víťazným forhendovým returnom po čiare.
15-30
Dlhý forhend Schmiedlovej, ktorá trochu poľavila a dala možnosť nadýchnuť Kučovej.
15-15
Musí však prísť aj chyba, ktorá teraz pomohla Schmiedlovej.
0-15
Zrazu sa Kučovej darí vo výmenách a pripisuje si ďalší víťazný úder po čiare.
3:1
importantA rozhodujúci set sa aspoň trochu dramatizuje, keď Kučová výmenu opäť ukončila presným úderom a znižuje na 1:3.
40-A
importantTak predstavte si, Kučová má brejkbal, keď opäť trafila víťazný úder!
40-40
Gem ešte nekončí, pretože Schmiedlová pokazila bekhend.
40-30
Až v tejto chvíli Kučová pretlačila Schmiedlovú vo výmene a zahrala víťazný úder.
40-15
Kučová vo výmenách nedokáže nič vymyslieť, jej úder doletel do jasného autu.
30-15
Ale znova si pomohla dobrým podaním, ktoré jej prinieslo ľahký bod.
15-15
Konečne sa séria Schmiedlovej zastavila, keď trafila forhend do siete.
15-0
Schmiedlová začína na podaní priamym bodom.
3:0
3:0
3:0
importantKučová vyzerá byť definitívne zlomená, Schmiedlová zakončila výmenu presným forhendom po čiare a vedie už 3:0 v rozhodujúcom sete!
40-0
importantTeraz to isté predviedla z forhendovej strany a má hneď trojicu brejkbalov!
30-0
Schmiedlová trafila víťazný return z bekhendu po čiare.
15-0
Kučová už nestíha, nebola včas pri údere a nemala šancu.
2:0
Schmiedlová potvrdila brejk vďaka priamemu bodu a vedie 2:0 v rozhodujúcom sete.
40-30
Zdá sa, že Schmiedlová má viac síl, na sieti zahrala forhend do otvorenej časti kurtu.
30-30
Kučová sa už fyzicky premáha, teraz dokázala výmenu zakončiť volejom na sieti.
30-15
Ani skrátenie už Kučovej tak nejde ako na začiatku zápasu, opäť sa loptička nedostala cez sieť.
15-15
Kučová pomáha vyhodeným úderom za základnú čiaru.
0-15
Schmiedlová nezačína podanie na potvrdenie brejku ideálne, pretože stratila prvý fiftín.
1:0
importantDvojchyba Kučovej znamená stratené podanie a Schmiedlová sa dostáva do vedenia 1:0 v rozhodujúcom sete!
40-15
importantLenže Schmiedlová má dva brejkbaly po tom, čo trafila forhend k základnej čiare a Kučová už úder nevytiahla!
30-15
Skrátenie Kučovej zafungovalo, keď si pritiahla Schmiedlovú k sieti a obhodila ju.
30-0
Kučová nepôsobí už tak dobre, jej úder skončil v sieti.
15-0
Schmiedlová začína tam, kde druhý set skončila a trafila presný smeč.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.
0:0
Kučová v druhom sete nevyužila jeden mečbal pri podaní Schmiedlovej, následne nedokázala dopodávať zápas, čo ju môže stáť postup do druhého kola, pretože od tej chvíle bola Schmiedlová určite lepšou hráčkou.
0:0
7:6
importantPriamym bodom ukončila Schmiedlová tajbrejk druhého setu, ktorý získala jednoznačne pomerom 7:1 a o víťastve slovenského derby v prvom kole Roland Garros rozhodne až tretí set!
6-1
importantSchmiedlová si nabehla na víťazný forhendový return krížom, takže má hneď päť setbalov!
5-1
Riskantný úder Kučovej po čiare letel za základnú čiaru a vyzerá to, že sa dočkáme tretieho setu.
4-1
Priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá potvrdila minibrejk a podržala si obe podania.
3-1
Víťazný forhend Schmiedlovej, ktorá využila únavy Kučovej.
2-1
Pekná výmena, ktorú získala Schmiedlová pre seba, keď trafila víťazný forhend do protipohybu Kučovej, tá bola nepripravená na sieti.
1-1
Bekhend Schmiedlovej skončil v sieti, takže je vyrovnané.
1-0
Schmiedlová donútila Kučovú k chybe a podržala si svoje podanie.
6:6
Druhý set sa rozhodne v tajbrejku, pretože Kučová prelobovala Schmiedlovú.
15-40
Schmiedlová pokazila return a Kučová má dva gembaly.
15-30
Obidve hráčky toho už majú aj fyzicky dosť, teraz sa Schmiedlová ani nerozbehla za úderom po čiare od Kučovej.
15-15
Druhýkrát v rade jej to už nevyšlo, jej pokus sa nedostal cez sieť.
0-15
Kučová chce dotiahnuť set aspoň do tajbrejku, podanie začína úspešným skrátením.
6:5
6:5
6:5
Nasledoval aj víťazný bekhend po čiare a Schmiedlová sa dostáva po prvý raz do vedenia v druhom sete, keď po čistej hre vyhráva 6:5 a má minimálne istý tajbrejk.
40-0
Na kurte je momentálne lepšou hráčkou Schmiedlová, ktorá zahrala opäť víťazný úder, tentokrát z bekhendu.
30-0
Kučová sa pošmykla a dopadla na antuku, Schmiedlová zahrala jednoduchý víťazný úder.
15-0
Schmiedlová si pripisuje priamy bod.
5:5
Tlak Schmiedlovej už Kučová nedokázala ustáť, takže zápas bude pokračovať a skóre je v druhom sete vyrovnané 5:5.
A-40
importantSchmiedlová poslala return k základnej čiare a Kučová svoj úder pokazila, takže ďalší brejkbal!
40-40
Kučová ho odvracia, keď si počkala na zle trafený bekhend Schmiedlovej.
40-30
importantNo a je tu brejkbal pre Schmiedlovú, ktorá si ho určite zaslúžila vďaka tretiemu víťaznému forhendu za sebou!
30-30
Nasledujúca výmena skončila takmer totožne, dobrý úder Schmiedlovej potvrdila aj empajrová rozhodkyňa.
15-30
Pripravený útok, ktorý zakončila Schmiedlová víťazným forhendom k základnej čiare.
0-30
Bekhend Schmiedlovej sa nedostal cez sieť a opäť sa nachádza v kritickej situácii.
0-15
Schmiedlová mala navrch v tejto výmene, lenže teraz ju Kučová zaskočila a na sieti už nezareagovala.
4:5
4:5
4:5
Napokon chyba Kučovej, ktorá v tomto geme nevyužila jeden mečbal, ale po krátkej pauze pôjde podávať na víťazstvo a postup do druhého kola Roland Garros.
A-40
V tejto chvíli má výhodu Schmiedlová, keď Kučovej pokus o obhodenie neskončil v kurte.
40-40
Ten nedokázala využiť, pretože neudržala nervy a zahrala nevynútenú chybu.
40-A
importantSchmiedlovú môže táto výmena mrzieť, pretože v nej bola aktívnejšia a aj tak ju prehrala po dlhom bekhende, takže Kučová má mečbal!
40-40
Lenže ten nevyužila, keď jej skrátenie zastavila sieť.
40-30
Schmiedlová to nemala na sieti vôbec jednoduché, ale zahrala skvelý volej a má gembal.
30-30
Schmiedlová hrá o prežitie, teraz dokázala rozbehať Kučovú a vybojovala si bod.
15-30
Parádny dropshot Kučovej po dlhej dobe, ktorý ju približuje k mečbalom.
15-15
Potom však trafila víťazný forhend krížom.
0-15
Schmiedlová podáva na udržanie v zápase a začína dvojchybou.
3:5
Nič jej to však nie je platné, pretože Kučová po dobrom podaní zahrala jednoduchý víťazný úder a vedie 5:3 v druhom sete.
30-40
Schmiedlová už musí riskovať, vyšiel jej krížny víťazný forhendový return.
15-40
Po priamom bode má Kučová dva gembaly.
15-30
Kučová sa rozhodla zaútočiť a Schmiedlová sa neubránila.
15-15
Kučová pomáha ľahkou chybou z druhého úderu.
0-15
Schmiedlová si neporadila s bekhendom, ktorý poslala do siete.
3:4
3:4
3:4
Nakoniec priamym bodom využíva Schmiedlová tretí gembal, udržala si nádej a znižuje na 3:4 v druhom sete.
A-40
Tretia výhoda pre Schmiedlovú, ktorá trafila víťazný bekhend krížom.
40-40
Ale Kučová dostáva gem opäť na zhodu, keď Schmiedlová zahrala forhend do siete.
A-40
Schmiedlová zvládla náročnú výmenu, ktorú zakončila smečom.
40-40
Gem bude pokračovať, pretože Schmiedlovej uletel forhend do autu.
40-30
Kučová sa v tejto výmene len bránila, nakoniec ju Schmiedlová ukončila víťazným bekhendom z neľahkej pozície.
30-30
V tejto chvíli bola páska proti Schmiedlovej, keď loptičku nepustila na polovicu Kučovej.
30-15
Dobré podanie a víťazný forhend po čiare pre Schmiedlovú.
15-15
Schmiedlová sa odvážila prejsť na sieť a Kučová ju nedokázala obhodiť.
0-15
Kučová hrala v tejto výmene agresívnejšie, takže zaslúžene ju získala vďaka víťaznému úderu.
2:4
Potom však poslala bekhend do siete a Kučová sa priblížila k víťazstvu, pretože vedie 4:2 v druhom sete.
15-40
Aspoň víťazný return po čiare predviedla Schmiedlová.
0-40
Dropshot Schmiedlovej neprešiel cez sieť a toto vyzerá na jednoduchú hru na podaní Kučovej.
0-30
Ďalšie výborné podanie, ktoré Schmiedlová nevrátila.
0-15
Priamy bod pre Kučovú.
2:3
2:3
2:3
importantPo dlhšej dobe naozaj dlhá výmena, ktorú ovládla Kučová vďaka vysokému forhendu Schmiedlovej za základnú čiaru a dostáva sa do vedenia 3:2 v druhom sete!
40-A
importantTretí brejkbal pre Kučovú, keď Schmiedlovej forhend letel do jasného autu.
40-40
Aj druhý je odvrátený, ale teraz vďaka skvelému bekhendu po čiare od Schmiedlovej.
30-40
Prvý Kučová zahodila úderom za základnú čiaru.
15-40
importantTeraz Kučová úspešne zaútočila, posledný úder bol formalita a má dva brejkbaly!
15-30
Zbytočná chyba Kučovej, ktorá trafila úder do siete.
0-30
Vzápätí Schmiedlovej nevyšiel pokus o dropshot a Kučová sa približuje k brejkbalom.
0-15
Nepresný forhend Schmiedlovej, ktorá sa snaží potvrdiť predchádzajúci brejk.
2:2
importantKusisko šťastia pre Schmiedlovú, keď jej úder sa odrazil od pásky a preskočil Kučovú, preto je vyrovnané 2:2 v druhom sete!
40-15
importantTentokrát znova Schmiedlová na sieti, keď dobehla skrátenie a vybojovala si dva brejkably!
30-15
Schmiedlová na sieti vyriešila výmenu do víťazného konca.
15-15
Hneď druhý úder vo výmene Kučová pokazila.
0-15
Úspešné skrátenie Kučovej otvára jej gem na podaní.
1:2
1:2
1:2
Napokon tretia chyba v rade pre Kučovú, takže Schmiedlová znižuje na 1:2 v druhom sete.
40-15
Aj ďalšia výmena priniesla chybu Kučovej, keď loptičku poslala do siete.
30-15
Kučovú môže mrzieť dlhý úder, ktorý skončil za základnou čiarou.
15-15
Ale prichádza chyba Schmiedlovej, ktorú určite v tomto geme nepotrebuje.
15-0
Pekný víťazný úder Schmiedlovej do rohu, ktorá si potrebuje podržať toto podanie.
0:2
Kučová si podržala podanie suverénnym spôsobom a ujíma sa vedenia 2:0 v druhom sete.
15-40
Schmiedlovej bekhend letel do siete a Kučová má dva gembaly.
15-30
Trvý úder Kučovej už Schmiedlová neskrotila.
15-15
Rýchle nohy ukázala Kučová, ktorá dobehla skrátenie a vrátila ho k základnej čiare, Schmiedlovej lob bol dlhý.
15-0
Kučová nebola postavená ideálne pri údere, ktorý nedostala na druhú stranu.
0:1
importantŠiroký forhend Schmiedlovej skončil v deblovom koridore, takže Kučová si berie jej podanie aj na začiatku druhého setu!
30-40
Prvý Schmiedlová odvrátila víťazným forhendom po čiare.
15-40
importantPrvú dvojchybu si pripisuje aj Schmiedlová v nevhodný moment, pretože znamená dva brejkbaly pre Kučovú!
15-30
Opäť vynikajúci lob Kučovej a Schmiedlová ho nemala šancu dobehnúť.
15-15
Kučovej return skončil v sieti.
0-15
Schmiedlová otvára druhý set vyhodeným forhendom.
0:0
0:0
4:6
importantDo tretice všetko dobré, Schmiedlové vrátila kraťas, ale Kučová predviedla na záver prvého setu exkluzívny lob a vyhrala ho pomerom 6:4!
30-40
importantKučová si zakričala po dlhej výmene, ktorú vyhrala vďaka nepresnému forhendu Schmiedlovej a má k dispozícii tretí setbal!
30-30
Kučová si to komplikuje aj v tomto geme, keď poslala úder za základnú čiaru.
15-30
Víťazný bekhend Schmiedlovej, ktorá trafila parádny uhol.
0-30
Ani forhend Schmiedlovú nepodržal, letel za základnú čiaru a Kučová je opäť blízko k uzavretiu prvého setu.
0-15
Schmiedlová sa pokúsi získať aj toto podanie Kučovej, ale začína len bekhendom do siete.
4:5
4:5
4:5
Prvý set nekončí, pretože Kučovej úder zastavila sieť a Schmiedlová znižuje na 4:5.
A-40
Videli sme prvé eso zápasu, ktoré zaznamenala Schmiedlová a má výhodu.
40-40
Kučová dostáva gem na zhodu, keď prinútila Schmiedlovú k chybe úderom k základnej čiare.
40-30
Tak Schmiedlová nechce pustiť Kučovú k ďalšiemu setbalu, hrá ofenzívnejšie a výmenu ukončila víťazným úderom.
30-30
Odvážny forhend Schmiedlovej dopadol presne na ľavú čiaru.
15-30
Dlhý forhend Schmiedlovej, ktorá je na podaní opäť v problémoch.
15-15
Kučová jej odpovedá víťazným returnom po čiare.
15-0
Schmiedlová sa ešte nevzdáva, zahrala krížny bekhend presne do rohu.
3:5
importantTak Kučová trafila úder až za základnú čiaru, nevyužila dva setbaly a Schmiedlová znižuje na 3:5 v prvom sete!
A-40
importantDlhá výmena končí lepšie pre Schmiedlovú, ktorá má brejkbal po údere Kučovej do siete!
40-40
Tentokrát ho Schmiedlová odvrátila vlastnou aktivitou, keď si pripisuje víťazný bekhend do protipohybu Kučovej.
40-A
importantSchmiedlová však nedokáže z toho nič vyťažiť, pretože tiež trafila forhend do autu a Kučová má druhý setbal!
40-40
Nedokázala ho využiť, pretože vyhodila hneď druhý úder.
40-A
importantTretí bod v rade pre Kučovú, ktorá sa prepracovala k prvému setbalu po chybe Schmiedlovej!
40-40
Teraz mala Schmiedlová šancu dostať sa do výmeny, ale jej return skončil za základnou čiarou.
40-30
Lenže opäť Kučovej výborná odpoveď víťazným úderom k bočnej čiare.
40-15
importantNebude to jednoduché pre Kučovú ukončiť prvý set, pretože Schmiedlová ju rozbehala a má dva brejkbaly!
30-15
Kučová mala dobre rozbehnutú výmenu, ale posledný úder jej výrazne uletel.
15-15
Ďalší tesný aut Schmiedlovej, ktorý potvrdila empajrová rozhodkyňa.
15-0
Schmiedlová teraz tiež dobre skrátila hru a Kučová už nedostala loptičku cez sieť.
2:5
2:5
2:5
importantDruhú príležitosť Kučová využíva, keď Schmiedlová bola neskoro pri forhende a je z toho vedenie 5:2 v prvom sete pre rebríčkovo lepšie postavenú slovenskú tenistku!
30-40
Pokus Kučovej zahrať čopovaný úder nevyšiel, pretože loptička letela do siete.
15-40
importantNepresný Schmiedlovej forhend po čiare znamená dva brejkbaly pre Kučovú!
15-30
Schmiedlová bola zle postavená pri bekhende, ktorý letel do jasného autu.
15-15
V dlhých výmenách je stále úspešnejšia Kučová, dokázala znova trafiť nechytateľný úder.
15-0
Schmiedlová si určite viac pomáha podaním, pripisuje si ďalší priamy bod.
2:4
Napokon gem ukončil Kučovej víťazný úder po čiare a dostáva sa do vedenia 4:2 v prvom sete.
40-A
Teraz už je tu gembal pre Kučovú po vyhodenom forhende Schmiedlovej.
40-40
Kučová je v týchto dôležitých momentoch aktívna, znova si vypracovala pozíciu na zakončenie výmeny a zahrala víťazný úder.
A-40
importantSchmiedlová si vypracovala ďalšiu možnosť, pretože Kučová opäť pokazila obojručný úder!
40-40
Kvalitné podanie Kučovej a nasledoval jednoduchý víťazný úder.
A-40
importantPotom však prišla zbytočná chyba, ktorá dáva Schmiedlovej tretí brejkbal!
40-40
Aj druhý sa jej podarilo odvrátiť vďaka tvrdému úderu k základnej čiare.
40-30
Nekompromisný víťazný úder po čiare od Kučovej, ktorá odvrátila prvý brejkbal.
40-15
importantSchmiedlová bola trpezlivá, počkala si na chybu a má ďalšie brejkbaly!
30-15
Pekná výmena, ktorú dokázala Kučová rozhodnúť krátkym krížnym bekhendom za sieť.
30-0
Kučová už bola pri poslednom údere neskoro, preto sa dostáva do zložitej situácie na podaní.
15-0
Prvú dvojchybu zápasu si pripisuje Kučová.
2:3
2:3
2:3
Ani ďalší return sa Kučovej nevydaril, takže Schmiedlová znižuje na 2:3 v prvom sete.
40-30
Priamy bod znamená gembal pre Schmiedlovú.
30-30
Lenže chyba aj Schmiedlovej z bekhendu, takže ani tento gem na podaní nebude pre ňu jednoduchý.
30-15
Kučová chcela zmeniť rytmus výmeny úderom po čiare, ale bol príliš dlhý.
15-15
Schmiedlová sa nedokázala vysporiadať s vysokými údermi Kučovej, nakoniec trafila forhend za základnú čiaru.
15-0
Kučová tiež už nie je stopercentná, pretože opäť poslala úder len do siete.
1:3
importantDruhú možnosť Schmiedlová využíva vďaka víťaznému bekhendu do otvorenej časti kurtu a znižuja na 1:3 v prvom sete!
40-30
Ale teraz si môže Schmiedlová vyčítať, že jej krížny bekhend nebol presný.
40-15
importantSchmiedlová rozhodla výmenu krížnym bekhendom a dostáva sa k dvom brejkbalom!
30-15
Ale prichádza ďalšia aj v dlhšej výmene a Kučová má na podaní problémy.
15-15
Trochu zbytočná chyba Kučovej hneď na začiatku výmeny.
0-15
Kučová hrá perfektné dropshoty, Schmiedlová sa za jej kraťasom ani nerozbehla.
0:3
0:3
0:3
importantV nasledujúcej výmene Schmiedlová pokazila bekhend a Kučová sa ujíma vedenia 3:0 v prvom sete!
30-40
importantSchmiedlová však musí čeliť ďalšiemu brejkbalu, pretože netrafila forhend do kurtu!
30-30
Asi prvýkrát dlhá výmena, ktorú ukončila chybou do siete Kučová.
15-30
Kučová si mohla vybojovať tri brejkbaly, ale zahrala slabý volej a Schmiedlová ju obhodila forhendom.
0-30
Schmiedlová pokračuje v nevynútených chybách, aj keď teraz to bol len tesný aut, ktorý potvrdila empajrová rozhodkyňa.
0-15
Kučová má zatiaľ jednoznačne navrch, teraz vyčarovala dokonca víťazný úder po čiare.
0:2
Kučová ukončila hru priamym bodom, čistou hrou potvrdila brejk a vedie 2:0 v prvom sete.
0-40
Výmena sa teraz musela opakovať, ale Kučovú to v žiadnom prípade nerozhodilo, opäť dobre skrátila hru a Schmiedlová síce loptičku dobehla, ale nevrátila do kurtu.
0-30
Ďalší dlhý forhend Schmiedlovej, ktorá sa na začiatku zápasu stále hľadá.
0-15
Krásne skrátenie v podaní Kučovej, proti ktorému bola Schmiedlová bez šance.
0:1
importantKučovej údery sú zatiaľ razantnejšie, tento posledný dopadol presne na základnú čiaru a Schmiedlová následne vyhodila forhend, takže stráca hneď svoje prvé podanie!
40-A
importantLenže druhá šanca pre Kučovú, keďže Schmiedlovej forhend bol príliš široký!
40-40
Ten Schmiedlová rýchlo odvrátila dobrým podaním.
30-40
importantKučová prešla na sieť, kde výmenu zakončila tretím volejom a vybojovala si prvý brejkbal!
30-30
Kučová sa v tejto výmene len bránila, napokon ju Schmiedlová donútila k chybe.
15-30
Schmiedlová nečisto trafila forhend, ktorý doletel ďaleko za základnú čiaru.
15-15
V tejto chvíli sme už videli pomerne dlhú výmenu, ktorá skončila nevynútenou chybou Schmiedlovej z bekhendu.
15-0
Schmiedlová otvára zápas priamym bodom.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantSchmiedlová a Kučová sú konečne na kurte číslo 4 a pred začiatkom stretnutia sa pri krátkej rozvičke zahrejú.
importantV Paríži sa krátko po jednej hodine poobede rozpšalo, čo výrazne komplikuje plánovaný program, takže aj zápas Schmiedlovej s Kučovou sa zatiaľ odkladá!
Druhý grandslam sezóny Roland Garros pokračuje druhým hracím dňom, v ktorom nás čaká v rámci prvého kola ženskej dvojhry slovenské derby medzi Annou Karolínou Schmiedlovou a Kristínou Kučovou. Trochu smolný žreb spojil jediné slovenské zástupkyne na tomto turnaji hneď na úvod, aspoň však istotou je, že jedna z nich sa predstaví aj v druhom kole. Pôjde už o piaty vzájomný zápas a zatiaľ má Kučová navrch v tejto konfrontácii, keďže vyhrala trikrát a Schmiedlová iba raz. Ale ani jedna zo slovenských nádejí sa pred Roland Garros nenachádza v dobrej forme, takže nechajme sa prekvapiť, ako bude samotný zápas vyzerať. Hrať sa bude na kurte číslo 4 hneď po tom, ako skončí zápas mužskej dvojhry medzi Giannessim a Gojom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Domov»Tenis»Roland Garros 2022: V slovenskom súboji uspela Schmiedlová