Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tatran nastúpi v Lige majstrov aj proti dobre známym súperom

Sporting Lisabon Prešovčania dobre poznajú. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 28. jún 2019 o 10:09

Fanúšikovia uvidia Portugalcov, Španielov, Fínov, Švédov i Macedóncov.

PREŠOV. Pätnásťnásobný slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov si v týchto dňoch užíva zvyšné dovolenkové dni.

Prípravu na novú sezónu pod taktovkou trénera Slavka Golužu odštartujú prešovskí hádzanári ôsmeho júla.

Všetci v klube i v tábore fanúšikov slovenského hádzanárskeho šampióna však s napätím očakávali štvrtkový žreb najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, skupinovej fázy Ligy majstrov do Viedni.

Jeho výsledky sú už známe.

Tatran Prešov v ďalšej edícii Ligy majstrov bude tak ako v predošlom ročníku štartovať v C skupine. Súpermi mu budú IK Sävehof (Švéd.), Riihimäen Cocks
(Fín.), HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Maced.), Bidasoa Irun (Šp.) a Sporting CP Lisabon (Portug.).

Skupiny A a B sú určené pre elitné európske kluby a hrať v nich bude po osem tímov.

V skupinách C a D bude štartovať po šesť klubov.

S niektorými už hrali

Nad fínskym Riihimäen Cocks Prešovčania v domácom kvalifikačnom turnaji o účasť v LM v ročníku 2017/2018 vyhrali zápas o tretie miesto.

Dobre známym pre Tatran je aj portugalský majster Sporting CP Lisabon. Pred dvomi rokmi práve tento klub si v Prešove vybojoval postup do skupinovej fázy. Nuž a v predošlej edícii LM Sporting postúpil z C skupiny do play-off práve na úkor Prešova, pričom pri rovnosti bodov rozhodol v prospech Portugalčanov jediný gól.

Aj so švédskym IK Sävehof už Tatran Prešov v najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov súperil. V sezóne 2010/2011 sa v THA zrodila remíza 31:31, v göteborskej hale Scandinavium však slovenský majster prehral o rozhodujúci jediný gól 32:33, ktorý vtedajší brankár Krupa inkasoval v samom závere. Zaujímavé na tom to súperovi je, že v dlhodobej časti švédskej najvyššej súťaže skončil až siedmy, no v play–off exceloval. Majstrovský titul získal pred Kristianstadom.

Tatran na medzinárodnom poli dlhodobo nastupoval proti macedónskym súperom Vardar a Metalurg Skopje. V minulej sezóne však za Vardarom skončil nováčik súťaže Eurofarm Rabotnik.

Nuž španielsky klub Bidasoa Irun, vicemajster krajiny, prekvapil i tým, že za sebou zanechal také známe tamojšie tímy ako BM Logroňo La Rioja či Ademar Leon.

Prešov znovu s postupovými ambíciami

„Mnohé reakcie na viedenský žreb Ligy majstrov 2019/2020 tvrdili, že je to pre nás hrateľná skupina,“ reagoval na webovej stránke klubu generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Lenže i takto pre rokom sa nám po žrebe dávali šance. Napokon, aj naším cieľom bol postup zo skupiny C. Žiaľ, len o máličko sme oň nakoniec prišli. Samozrejme, aj v tomto ročníku spravíme všetko pre to, aby sme boli úspešní a hrali o postup zo skupiny. Avšak treba hneď z kraja povedať, že nás čakajú nepríjemní súperi, z ktorých žiadneho neradno v ničom podceniť. Napríklad taký Sävehof dokázal prekonať silný Kristianstad, čo je signál, ktorý treba vážne rešpektovať."

Dôležité pre Tatran bude, aby si ustrážil body hlavne v domácom prostredí.

„Iste, brať dôležité body bude nevyhnutné z hľadiska postupových ambícií i z vonku. Faktom ostáva, že nás teší hrať skupinovú fázu Ligy majstrov i v ďalšom ročníku, súperiť s tímami rôznych európskych krajín a ponúknuť tak našim fanúšikom hlavne doma príťažlivé hádzanárske súboje,“ dodal Benický.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.