Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga
Úspešný slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|21. aug 2016 o 00:03

V slovenskom štvorkajaku sa stretli generácie z opačných koncov kariéry.

RIO DE JANEIRO. Pred štrnástimi mesiacmi nič nenasvedčovalo tomu, že slovenský štvorkajak by mohol na olympiáde v Riu útočiť na medailu.

To ešte nesedela spolu nová posádka a mladí talentovaní kanoisti o olympiáde zatiaľ len snívali.

„Doma som hovoril, že by som rád šiel na olympiádu, ale neviem, či sa mi to podarí už v Riu,“ hovoril 20-ročný Denis Myšák.

Spolu s ním mohol sledovať olympiádu z televízie aj Tibor Linka.

Lenže ich talent si všimli najskúsenejší slovenskí kanoisti Erik Vlček a Juraj Tarr. Z tejto posádky je dnes najrýchlejšia slovenská loď. A z olympiády má striebro. Zlato vyhrali Nemci, bronz získala česká posádka.

Tarr s medailou omladol

„No spokojný by som bol, keby to bolo zlato. Určite teraz Myšáka a Linku vymeníme za mladších. Ulievajú sa, netrénujú,“ žartoval Juraj Tarr.

Ako 37-ročný sa stal najstarším slovenským medailistom na letných hrách.

Slovenský štvorkajak vybojoval olympijské striebro: fotogaléria

20.8.2016

Vekom vyčnieval spomedzi všetkých účastníkov finále K4 v Riu. „Vôbec necítim svoj vek. Medaila ma omladila. A už som povedal, že keď v Riu získam medailu, tak to potiahnem po olympiádu v Tokiu. Dúfam, že mi zdravie vydrží.“

„No keď Ďuro, tak idem s ním ďalej aj ja,“ pridáva sa Erik Vlček. Je o tri roky mladší.

„Obaja milujeme tento šport. I keď ho máme často plné zuby. Keď sa blíži finále na takýchto veľkých podujatiach, hovoríme si: Načo sme sa na toto dali. Najradšej by som sa na to vykašľal. Ale potom si uvedomím, že ja to vlastne ľúbim a keby som to nerobil, veľmi by mi to chýbalo," pokračoval Vlček.

"Od kanoistiky sme určite závislí. Ale máme v sebe toľko súdnosti, že keď nám to nepôjde, tak sa nikam nebudeme tlačiť. Nechcem byť brzdou alebo byť niekde v lodi za zásluhy.“

Tretia medaila je najcennejšia

S treťou olympijskou medailou sa Vlček zaradil medzi najúspešnejších slovenských športovcov v histórii. V počte titulov majstra sveta – desať – sa mu nemôže zo Slovákov rovnať nik.

„Tri medaily z olympiády sú pekné, ale myslím, že Denis s Tiborom ma predbehnú. Sú mladí. Majú to dobre rozbehnuté,“ vraví.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články