Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Talianky štvrtýkrát vyhrali Pohár federácie, rozhodla Erraniová

Sara Erraniová. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 3. nov 2013 o 11:56

V Cagliari proti oslabeným Ruskám, ktoré v semifinále vyhrali nad Slovenskom 3:2, potvrdili úlohu favoritiek.

CAGLIARI. Talianske tenistky sa stali štvrtýkrát víťazkami Pohára federácie, keď vo finále prestížnej tímovej súťaže vedú na antuke v Cagliari nad Ruskom už 3:0.

O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa na Sardinií postarala talianska jednotka Sara Erraniová, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre deklasovala Alisu Klejbanovovú za 59 minút 6:1 a 6:1. Rodáčka z Moskvy nahradila pôvodne nominovanú Alexandru Panovovú.

Zverenky kapitána Corrada Barazzuttiho predtým triumfovali vo Fed Cupe v rokoch 2006, 2009 a 2010.

Ruský kapitán Šamiľ Tarpiščev nemal vo finále k dispozícii Mariu Kirilenkovú, Anastasiu Pavľučenkovovú ani Jelenu Vesninovú, všetky tri dali prednosť štartu na "malých" MS v Sofii.

V ruskom výbere chýbala aj ľaváčka Jekaterina Makarovová, momentálne zranená Maria Šarapovová v tomto roku v Pohári federácie nereprezentovala.

"Je to víťazstvo celého Talianska. Nie je podstatné, kto získal rozhodujúci bod, dôležité je, že sme uspeli ako tím. Ďakujem sardínskym divákom, ktorí nás vytrvalo povzbudzovali, boli skvelí," povedala Erraniová v prvom interview priamo na kurte.

Taliansky kapitán Barazzuti bol na svoje zverenky hrdý. "Som veľmi šťastný, dievčatá si toto víťazstvo zaslúžili. Vyhrať štvrtýkrát Fed Cup v priebehu posledných siedmich rokov, to je niečo neuveriteľné. Finále bolo trochu zvláštne, pretože Rusky nepricestovali so svojimi najlepšími hráčkami. Na druhej strane sme však boli pod väčším tlakom, pretože každý od nás čakal iba víťazstvo," povedal bývalý výborný deblista.

"Tajomstvo nášho úspechu spočíva v tom, že máme veľmi silného tímového duchu, čo sa potvrdilo aj v náročnom aprílovom semifinále proti obhajkyniam titulu z Česka. Dievčatá radi hrajú za Taliansko, dobre spolu vychádzajú a sú kamarátky, to je v tímových súťažiach veľmi dôležité."

Pohár federácie - finále:

Taliansko - Rusko 4:0

Roberta Vinciová - Alexandra Panovová 5:7, 7:5, 8:6

Sara Erraniová - Irina Chromačevová 6:1, 6:4

Erraniová - Alisa Klejbanovová 6:1, 6:1

Pennettová, Knappová - Chromačevová, Gasparjanová 4:6, 6:2, 10:4

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články