77.

Tomáš Hasilla

+ 2:48,7 min

1

ÖSTERSUND. Taliansky biatlonista Lukas Hofer triumfoval v piatkovom šprinte na 10 km v rámci záverečného 10. kola Svetového pohára.

Vo švédskom Östersunde predviedol čistú streľbu a zvíťazil s náskokom štyri sekundy pred Švédom Sebastianom Samuelssonom, tretie miesto si vybojoval Nór Tarjei Bö (+14,4).

Z trojice Slovákov skončil najvyššie Šimon Bartko na 71. mieste.

Bö má už len minimálny náskok

Tridsaťjedenročný Hofer si pripísal len druhé individuálne víťazstvo vo Svetovom pohári, prvé zaknihoval v roku 2014 taktiež v šprinte v domácej Anterselve. V piatok predviedol čistú streľbu a rýchly beh a do cieľa prišiel v čase 22:27,1 minúty.

Aj druhý Samuelsson a tretí Tarjei Bö sklopili všetkých desať terčov. Podarilo sa to aj druhému v celkovom poradí Laegreidovi, ktorý finišoval na šiestom mieste (+31,9 s).

Držiteľ malého glóbusu za disciplínu Johannes Thingnes Bö bežal opäť veľmi rýchlo, no s dvoma chybami na ležke nemohol pomýšľať na víťazstvo a v cieli bol siedmy s mankom 46,1 s.

Pred poslednými dvoma súťažami sezóny si udržal pred Laegreidom tesný náskok 15 bodov na čele celkového poradia Svetového pohradia.

"Netuším, ako to dopadne, je veľmi silný," povedal Bö pre televíziu ARD.

"Vyhrať Svetový pohár je môj sen, no hlavne chcem úspešne ukončiť sezónu. Užívam si to a máme priateľskú rivalitu," uviedol Laegreid.

Slováci v ôsmej desiatke

Z trojice Slovákov vyštartoval ako prvý Michal Šima, ktorý nesklopil jeden terč na ležke i na stojke a v cieli stratil na víťaza 2:48,4 min, čo mu stačilo len na 75. miesto.

Šimon Bartko chyboval raz na ležke, dvakrát na stojke, ale napriek tomu bol rýchlejší ako jeho reprezentačný kolega a obsadil 71. miesto (+2:40,8 min).

Posledný z trojice na štarte Tomáš Hasilla strieľal najlepšie, ležku zvládol bez chyby, na stojke nesklopil jeden terč, ale skončil najhoršie na 77. mieste s mankom 2:48,7 minúty na víťaza.