Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR)
SITA|25. aug 2017 o 13:03

Výsledky slovenských športovcov na svetovej univerziáde.

TCHAJ-PEJ. Ján Volko po piatej priečke vo finále stovky na 29. svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane bez problémov postúpil v piatok do semifinále behu na 200 m.

Úradujúci majster Európy do 23 rokov v tejto disciplíne vyhral štvrtý rozbeh v silnom protivetre za 21,05 sekundy a medzi 24 semifinalistov sa kvalifikoval siedmym najlepším časom.

Nováčik na vrcholnom podujatí Šimon Bujna skončil 4. v III. rozbehu a aj napriek protivetru 1,6 m/s si o 5 stotín zlepšil osobný rekord na 21,62. Celkovo skončil 25. Zo 68 štartujúcich šprintérov dosiahol prvý nepostupový čas. Najrýchlejší v rozbehoch bol Jacarias Martin z USA s 20,87, avšak jemu fúkalo do chrbta ideálnych +2,0 m/s.

Tomáš Veszelka obsadil vo finále trojskoku jedenástu pozíciu, jeho najdlhší pokus meral 15,50 metra.

Bezeková postúpila do finále 200 metrov

Alexandra Bezeková si vynahradila sklamanie zo stovky, kde jej len o tisíciny ušiel postup do finále. Najskôr si v II. rozbehu na 200 m v protivetre 1,9 m/s takticky ustrážila postupovú 3. priečku (24,84) a ušetrené sily využila na triumf v III. semifinálovom behu časom 23,61 sekundy.

Košická šprintérka dosiahla celkovo tretí najlepší výkon z 24 semifinalistiek. Rýchlejšie boli len Lotyševová-Čudarevová (23,46) a Siragusová z Talianska (23,49) v druhom semifinále, ktoré sa bežalo v silnom protivetre 2,9 m/s.

Zmorayov neúspešný útok na osobný rekord

V kvalifikácii mužskej žŕdky prekonal Ján Zmoray na prvý pokus 490 aj 500 cm, na 510 mal jednu opravu, no potom trikrát zhodil 530 cm, čo by bol jeho osobný rekord pod holým nebom, a čo bol aj kvalifikačný limit na priamy postup do finále. Zmoraya klasifikovali na 15. mieste z 21 štartujúcich.

V plaveckých súťažiach sa predstavil v piatok zo Slovákov iba Vladimír Štefánik, ktorý na 50 m voľným spôsobom dosiahol čas 23,62 sekundy a z 83 štartujúcich skončil 48. Na semifinálovú miestenku bolo potrebných zaplávať 22,64 s.

Alexandra Bezeková.
Alexandra Bezeková. (Autor: SITA)

V dvojhre mužov na univerziádnom stolnotenisovom turnaji zvíťazil Pavol Mego v 14. skupine nad Lucianom Munteanom z Rumunska 3:1 (5, 4, -6, 1) a aj nad Čechom Stanislavom Kučerom 3:0 (9, 5, 3). V 17. skupine Jakub Figeľ prehral s Nemcom Gianlucom Waltherom 1:3 (-7, -2, 9, -7)..

V taekwonde Adrián Angyal v kategórii do 87 kg už v úvodnom kole nestačil na Rajabiho z Iránu 8:28 a jeho účinkovanie v Tchaj-peji sa skončilo.

V B-skupine superťažkej kategórie vzpieračov nad 105 kg skončil Radoslav Tatarčík v dvojboji 2. súčtom 360 kg (175+185). V trhu mal platné všetky tri pokusy (166, 171, 175), v nadhode raz opravoval základných 185 a na 190 kg už neuspel.

Tatarčíkovo konečné umiestenie bude známe po skončení A-skupiny, v ktorej dvíha 12 vzpieračov.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko si postrážil účasť v semifinále, Bezeková sa predstaví vo finále na 200 metrov