Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Svetová skupina - Čína - Francúzsko 2:2

SITA|Publikované 3. feb 2008 o 12:02

PEKING 3. februára (SITA) - Tenistky Francúzska vyrovnali v nedeľňajších dvojhrách víkendového stretnutia štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien ...

PEKING 3. februára (SITA) - Tenistky Francúzska vyrovnali v nedeľňajších dvojhrách víkendového stretnutia štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien v Číne na 2:2. Po úspechu Virginie Razzanovej proti Na Li sa o druhý bod výberu krajiny „galského kohúta“, ktorý na tvrdom povrchu Rebound Ace v hale v areáli International Tennis Center v Pekingu nedisponuje Marion Bartoliovou, Tatianou Golovinovou a Amélie Mauresmovou, postarala Nathalie Dechyová. Skúsená 28-ročná 65. hráčka rebríčka WTA Tour nastúpila namiesto pôvodne nominovanej debutantky Alizé Cornetovej a zvíťazila nad domácou dvojkou Zi Jan (60. v počítačovom poradí) 6:3, 6:2. Upravila tým bilanciu vzájomných súbojov na 4:1 a potvrdila nedávny triumf proti tejto súperke z 1. kola v austrálskom Gold Coast (vtedy 6:2, 6:2). Číňanka teraz nahradila Šuai Peng. Obe aktérky záverečného štvrtého singlového zápasu by sa mali predstaviť aj v rozhodujúcej štvorhre - Zi Jan po boku svojej osvedčenej deblovej partnerky Jie Ženg a Dechyová spolu s Virginie Razzanovou.


ČÍNA - FRANCÚZSKO 2:2 po IV. dvojhre

(Peking, International Tennis Center, tvrdý povrch Rebound Ace v hale, kapacita 3000 divákov)

Nedeľa:

Na Li - Virginie Razzanová 6:4, 2:6, 4:6

Zi Jan - Nathalie Dechyová 3:6, 2:6 (Zi Jan nahradila pôvodne nominovanú Šuai Peng a Dechyová nastúpila namiesto Alizé Cornetovej)

Sobota:

Na Li - Alizé Cornetová 6:3, 6:1

Šuai Peng - Virginie Razzanová 4:6, 6:3, 6:4


Zostávajúci nedeľňajší program:

Zi Jan, Jie Ženg - Nathalie Dechyová, Virginie Razzanová


Súvisiace články