12.02.2022 | Sk. B
3 - 5
(1:0, 0:3, 2:2)

Dáni zdolali aj Švačiarov. V skupine nečakane obsadili druhé miesto

Frederik Storm sa teší po strelenom gól v zápase Švajčiarsko - Dánsko na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|12. feb 2022 o 16:32 (aktualizované 12. feb 2022 o 18:29)

Dánsko dnes zdolalo Švajčiarsko na ZOH Peking 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Hokej na ZOH Peking 2022 - skupina B

Švajčiarsko - Dánsko 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Góly: 16. Corvi (Y. Weber, Thürkauf), 45. Loeffel (Untersander, Corvi), 58. F. Herzog (Corvi, Untersander) – 21. Regin (Storm, Nicklas Jensen), 22. Storm (Nicklas Jensen, P. Russell), 34. Boedker (P. Russell), 42. N. Meyer (Nicklas Jensen, Jakobsen), 60. Storm (P. Russell)

PEKING. Dánski hokejisti vyhrali už druhý zápas na ZOH 2022 v Pekingu. So Švajčiarmi si poradili výsledkom 5:3.

V skupine, ktorej boli outsiderom, prekvapivo získali šesť bodov a obsadili druhú priečku, a tak si vybojovali dobrú východiskovú pozíciu pred zápasom o štvrťfinále. Okrem Švajčiarov zdolali aj Čechov.

Nad nimi skončil iba ruský olympijský výber so siedmimi bodmi. Tretiu priečku obsadilo Česko, ktoré zdolalo Rusko 6:5 po predĺžení

Posledné miesto v skupine zostalo Švajčiarom s jedným bodom.

Hlasy po zápase (zdroj: IIHF):

Sebastian Dahm, brankár Dánska: "Vedeli sme, že hrajú tvrdo a pripravili sme sa na to výborne. Nenechali sme sa chytiť do pasce v strednom pásme. Mali sme dosť šancí a využili sme ich."

Reto Berra, brankár Švajčiarska: "Poriadne nerozumiem, čo sa stalo. Chceli sme asi až príliš a to nás zväzovalo. S prvými dvoma zápasmi sme neboli spokojní, prehrali sme ich, ale nehrali sme až tak zle. Dnes sme ale súperovi dali veľa priestoru, pustili sme ich do mnoghých šancí, najmä v brejkoch."

Tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Švajčiarsko - Dánsko na ZOH 2022

I. tretina:

Švajčiarom robila problémy výborná dánska defenzíva, prekonal ju až v 16. minúte Corvi presnou strelou k žrdi, na ktorú Dahm nemal nárok.

Aj v útoku vedel outsider zahroziť, gól Aagaarda neplatil pre vysokú hokejku, Berra zlikvidoval aj veľkú šancu Regina.

II. tretina:

Druhá tretina patrila nečakane Dánom, keď v úvodných 67 sekundách dali dva zlepené góly. Najprv Regin využil presilovku a potom si švajčiarsky obranca nešťastne stečoval puk do siete po nahodení Storma.

Berra potom podržal spoluhráčov viacerými dobrými zákrokmi, keď Dáni mohli zvýšiť aj v oslabení v brejku dvoch na nikoho.

Na 3:1 ale zvýšil v 34. minúte Bödker, ktorý si vykorčuľoval spoza brány do pozície a strelou medzi betóny prestrelil Berru.

III. tretina:

V 42. minúte nadviazal na výbornú druhú tretinu Meyer, ktorý korunoval dánsky tlak pred bránkou súpera. Švajčiari znížili v 45. minúte v presilovke vďaka Loeffelovi.

V 54. minúte hrali Dáni presilovku 5:3, ale mohli inkasovať, Dahm ale nájazd Haasa zlikvidoval. V 58. minúte dostal duel zápletku, keď strelou z prvej znížil Hercog.

Švajčiari odvolali brankára, ale Dánsko do prázdnej brány stanovilo výsledok vďaka Stormovi.

Domov»ZOH 2022 Hokej»Dáni zdolali aj Švačiarov. V skupine nečakane obsadili druhé miesto