Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Suspendovaná Hingisová sa neobráti na arbitrážny súd

SITA|Publikované 14. jan 2008 o 18:01

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Za doping na dva roky suspendovaná švajčiarska tenistka Martina Hingisová sa neodvolá u Športového arbitrážneho súdu v Lausanne (CAS) proti verdiktu Medzinárodnej tenisovej ...

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Za doping na dva roky suspendovaná švajčiarska tenistka Martina Hingisová sa neodvolá u Športového arbitrážneho súdu v Lausanne (CAS) proti verdiktu Medzinárodnej tenisovej federácie ITF. Na Australian Open v Melbourne to prezradil šéf Tenisovej asociácie žien WTA Larry Scott, ktorý vyhlásil: "Minulý týždeň som sa s ňou rozprával a oznámila mi takéto svoje rozhodnutie. Povedala, že proces by sa dlho ťahal a stál zbytočne veľa peňazí."

Hingisová mala pozitívny test na kokaín počas vlaňajšieho Wimbledonu, na ktorom sa prebojovala do 3. kola. Dvadsaťsedemročnej košickej rodáčke anulovali londýnske výsledky a odňali jej aj všetky body a prémie z nasledujúcich absolvovaných turnajov - finančne na tom stratila 129 481 USD. Päťnásobná grandslamová šampiónka 1. novembra 2007 o celom prípade sama informovala s tým, že zároveň pomerne šokujúco oznámila ukončenie svojej kariéry. Poprela však vedomé užívanie drog či iných zakázaných látok.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.