Súhrn 6. dňa: Horor a hrôza, hneval sa tréner Nórov. Bol bezmocný

Rodrigo Abols (uprostred) sa teší z gólu proti Nórsku.
Rodrigo Abols (uprostred) sa teší z gólu proti Nórsku. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|17. máj 2023 o 22:40

Fíni získali dôležité body, no ich výkon nebol bezchybný.

V druhej tretine Lotyši prestrieľali súpera 17:1. Jediná strela súpera na bránku bola paradoxne aj gólom. Viac ich však Nóri nepridali.

„Mali sme mnoho šancí už v prvej tretine, ale nepremenili sme ich. Potom sme strelili dva rýchle góly, čo nás nakoplo. Ostali sme však pokojní. Naším cieľom je stále postup do štvrťfinále,“ vravel pre IIHF.com útočník Denis Smirnovs.

„To bola hrôza. Presne chyby, ktorých sme sa chceli vyvarovať. Cítil som sa bezmocne,“ hneval sa nórsky tréner Tobias Johansson. Nóri vtedy za Lotyšmi nestíhali, ktorí pálili na bránku súpera neustále.

V závere tesný náskok ubránili.

S 5 bodmi sa posunuli Lotyši na 4. miesto v B-skupine a Slovensko odsunuli na 5. priečku.

Slováci však majú zápas k dobru. I tak budú zrejme Lotyši najväčším súperom Slovákov v boji o štvrťfinále. Dôležité je, že v prípade rovnosti bodov, by postúpil slovenský tím vzhľadom na víťazstvo vo vzájomnom zápase.

Naopak Nóri majú po ďalšej prehre len veľmi teoretickú šancu na postup. Majú síce 4 body, ale čakajú ich zápasy proti Kanade, Česku a Slovensku.

Domov»MS v hokeji 2023»Súhrn 6. dňa: Horor a hrôza, hneval sa tréner Nórov. Bol bezmocný