Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Suárez definitívne do Liverpoolu

SITA|28. jan 2011 o 18:56

Anglický futbalový klub FC Liverpool sa dohodol s holandským Ajaxom Amsterdam na prestupe uruguajského útočníka Luisa Suáreza.

LIVERPOOL.

Klub z Anfield Road zaplatí za Suáreza, ktorý sa ešte musí podrobiť lekárskej prehliadke, čiastku 26,5 milióna eur. "Myslím si, že anglická liga je spolu so španielskou najlepšia na svete. Anglický futbal ma priťahuje, je tam veľa mužstiev, ktoré túžia stať sa majstrom v Premier League."

"Kedysi som si myslel, že to nie je vhodná súťaž pre môj štýl hry. Keď som však videl Carlosa Téveza, ktorý hral predtým za Bocu Juniors a Corinthians, ako bravúrne zvládol presun do Anglicka, pochopil som, že hra v tunajších podmienkach mi bude vyhovovať," vyhlásil 24-ročný kanonier, ktorý strávil v Ajaxe tri a pol roka.

Luis Suárez by mal na Anfield Road pomôcť znížiť obrovský tlak na španielskeho kanoniera Fernanda Torresa, ktorý je prakticky jediným hrotovým útočníkom 18-násobného anglického ligového šampióna a v tomto ročníku sa mu navyše príliš nedarí.

O Suáreza mal záujem aj konkurenčný tím z Premier League Tottenham Hotspur. Suárez bude ďalším španielsky hovoriacim futbalistom v kádri "the Reds". V Liverpoole pôsobí už viac ako tri roky aj slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel.

Súvisiace články