Stümpel dal gól, ale nepremenil nájazd

SITA|10. jan 2011 o 17:37

Gól Jozefa Stümpela nestačil Minsku na výhru nad Mytišči.

MOSKVA. Slovenský útočník Jozef Stümpel síce v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Atlant Mytišči - Dinamo Minsk poslal hostí v 19. minúte do vedenia 1:0, napokon však Dinamo prehralo 1:2 po samostatných nájazdoch.

Tridsaťosemročný Stümpel začal aj nájazdy, ale gólmana Atlantu Vitalija Kovaľa neprekonal. O víťazstve domácich rozhodol v tretej sérii Dmitrij Upper. V drese Mytišči nastúpil aj slovenský obranca Jaroslav Obšut, do štatistík si pripísal dva strelecké pokusy.

Do listiny strelcov sa zapísal v pondelok obranca Martin Štrbák, ktorý v zápase Dinamo Riga - Dinamo Moskva (4:2) strelil v 50. minúte druhý gól hostí a znižoval na 1:3.

Skúsený bek bol mimoriadne aktívny, na bránku lotyšského tímu vyslal až 7 striel, čo bolo najviac zo všetkých hráčov v zápase. V drese Šuplerovej Rigy zaznamenal Tomáš Surový 4 strelecké pokusy, obranca moskovského Dinama Dominik Graňák strieľal až päťkrát.

Výsledky - pondelok:

Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0) - Jozef Stümpel (Minsk) 1+0)

SKA Petrohard - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Dinamo Riga - Dinamo Moskva 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) - Martin Štrbák (Dinamo Moskva) 1+0