V malokalibrovke výkon nezopakoval. Mohlo to byť finále, hovoril Jány

Patrik Jány.
Patrik Jány. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|2. aug 2021 o 07:28

Slovenský reprezentant vybojoval 13. priečku.

TOKIO. Slovenský reprezentant v streľbe Patrik Jány nepostúpil do finále malokalibrovky 3x40 na olympijských hrách v Tokiu. 

V kvalifikácii obsadil 13. priečku s nástrelom 1172 bodov. 

Na postup do finále mu chýbali 4 body. 

Do finále postúpilo osem najlepších strelcov. Najlepší výkon v kvalifikácii dosiahol ruský strelec Sergej Kamenskij - 1183. 

Druhý najlepší výsledok

"Nemôžem povedať, že to bolo moje najlepšie vystúpenie. Nevyvaroval som sa chýb, ale nebolo ich tak veľa, ako sa ukázalo pri výsledku. Chýbalo mi trochu šťastia v polohe kľačmo," hovoril pre TASR Jány.

"Každý kto trochu zabŕdol do streľby vie, čo znamená 9,99 a dnes sa to so mnou ťahalo celú súťaž. Štyri body pri tejto disciplíne nie sú veľa. Celkovo som spokojný, ale s trochou šťastia to aj dnes mohlo byť finále," vravel po pretekoch.

V malokalibrovke Jány pár týždňov pred olympijskými hrami vybojoval na pretekoch Svetového pohaŕa v Osijeku výbornú 3. priečku. 

Patrik Jány.
Patrik Jány. (Autor: TASR)

 "Toto je tuším môj druhý najlepší výsledok. Venovali sme sa tejto disciplíne v uplynulých mesiacoch, na Svetovom pojári Osijeku sa mi darilo, ale tu rozhoduje veľmi veľa detailov. Podmienky boli veľmi dobré, preto som aj prekvapený, že neboli lepšie výsledky. Ale OH tu zametajú s viacerými. Určite boli výstrely, kde som urobil chybu. Nebolo to stopercentné, ale bolo to tak ako to malo byť," povedal Jány.

Cieľ splnil

V malokalibrovke mu najlepšie vyšla poloha v stoji, po prvých dvoch kľačmo a v ľahu nebol spokojný.

"Pred poslednou som hovoril trénerovi, že nie som spokojný po prvých dvoch polohách, ale povedal mi, že zvyšok treba urobiť čo najlepšie a nemám pozerať ako som na tom. Ale strieľať 390 a viac, to je veľmi dobrý výkon."

Dvadsaťštyriročný strelec sa predstavil v Tokiu aj vo vzuchovej puške na 10 m, kde obsadil výborné 7. miesto. Pred olympiádu bolo jeho cieľom strieľať vo finále, to sa mu podarilo. 

"Keby mi niekto povedal pred OH, že skončím takto, bral by som to všetkými desiatimi. Naozaj som spokojný s mojim vystúpením. Nechal som tu všetko. Myslím si, že to boli vystúpenia na úrovni a beriem si len pozitívne veci," hodnotil.

Jány bol posledným slovenským strelcom, ktorý súťažil na OH v Tokiu. 

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Športová streľba»V malokalibrovke výkon nezopakoval. Mohlo to byť finále, hovoril Jány