Slovenky zviedli dramatický súboj o osemfinále MS, Balážová vyhrala oba svoje zápasy

Barbora Balážová.
Barbora Balážová. (Autor: TASR)
TASR|21. feb 2024 o 09:38 (aktualizované 21. feb 2024 o 10:23)

Z MS sa do Paríža kvalifikuje najlepších osem tímov v mužskej i ženskej kategórii.

PUSAN. Slovenské stolné tenistky nepostúpili do osemfinále na majstrovstvách sveta v juhokórejskom Pusane.

V 1. kole vyraďovacej časti prehrali so Švédskom 2:3. V rozhodujúcom stretnutí Tatiana Kukuľková podľahla Christine Källbergovej 1:3.

Na šampionáte obsadili spolu s ďalšími siedmimi reprezentáciami spoločné 17. miesto.

Severanky začali lepšie, keď Linda Bergströmová zvíťazila nad Kukuľkovou. Barbora Balážová však vyrovnala na 1:1 na zápasy, zdolala Källbergovú.

Následne Švédky opäť viedli vďaka Filippe Bergandovej, ktorá uspela proti Eme Labošovej. Balážová aj druhýkrát svoj duel zvládla, keď si poradila s Bergströmovou.

Rozhodnutie prinieslo posledné možné stretnutie a Källbergová po úspechu nad Kukuľkovou poslala Švédky medzi najlepších šestnásť tímov. V osemfinále ich čakajú Nemky.

"Zápas to bol vyrovnaný. Baša urobila dva body, Ema zahrala svoj nadštandard, ale aj tak to nestačilo. Škoda, že v prvom sete nevyužila setbal. Dnes bol bod od nej veľmi blízko.

Od ´Kuki´ sa čakalo viac, ale nevyšlo to. Pri tímovej súťaži potrebujeme, aby sa viac hráčok stretlo s formou, potrebným šťastím a tiež, aby im sadla aj hra protihráčok.

Sme smutní, unavení a psychicky vyčerpaní, bolo to náročné a nedopadlo to podľa nášho želania," uviedol pre SSTZ tréner žien SR Jaromír Truksa.

Zverenky trénera Jaromíra Truksu tak stratili šancu na zisk olympijskej miestenky. Z MS sa do Paríža kvalifikuje najlepších osem tímov v mužskej i ženskej kategórii.

"Mňa žreb celkom aj potešil, lebo podľa mňa sme najväčšie šance na prienik do najlepšej osmičky mali v dvoch prípadoch - cez nejakého súpera a Francúzsko, resp. cez niekoho a Nemecko, ktoré v Pusane hrá bez svojej najlepšej hráčky Chan Jing," pokračoval Truksa.

Severankám neodplatili prehru rovnakým výsledkom z minuloročných Európskych hier v poľskom Krakove.

"Nemáme to prerátané stopercentne, ale určite prídeme v rebríčku o veľa bodov. Pred nás sa dostanú tímy, ktoré nazbierajú body na tomto šampionáte.

Hoci nám to s účasťou družstva na OH zrejme nevyjde, v každom prípade sme robili, čo sa dalo. Vždy sa dá povedať, že sa mohlo spraviť viac.

To platí aj u nás, že sme mohli urobiť inú prípravu a nájsť iný spôsob, aby dievčatá hrali čo najlepšie, lebo my potrebujeme každú jednu hráčku," skonštatoval kormidelník SR.

Slovensko - Švédsko 2:3

Tatiana Kukuľková - Linda Bergströmová 0:3 (-7, -3, -3)

Barbora Balážová - Christina Källbergová 3:1 (9, 4, -5, 9)

Ema Labošová - Filippa Bergandová 2:3 (-10, 9, 9, -6, -5)

Barbora Balážová - Linda Bergströmová 3:2 (-8, 8, 9, -9, 5)

Tatiana Kukuľková - Christina Källbergová 1:3 (-7, -8, 9, -7)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovenky zviedli dramatický súboj o osemfinále MS, Balážová vyhrala oba svoje zápasy