Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Výmena Slováka s Čechom je hitom internetu. Rozhodol ju brilantný úder

Pavol Kokavec. (Autor: facebook/Slovenský stolnotenisový zväz)
Sportnet|23. okt 2021 o 17:58

Video má už státisíce zhliadnutí.

WLADYSLAWOWO. Stolnotenisový turnaj mladých talentov v poľskom Wladyslawowe vyvrcholil v sobotu 23. októbra finálovými zápasmi v kategóriách do 15 a 19 rokov.

O možno najkrajší športový moment sa však postarali slovenský a český talent ešte v úvodnom dni kvalifikácií. 

Jeden z najväčších českých nádejí Jindřich Morávek v nej postúpil do hlavnej fázy cez Pavla Kokavca z Nitry. A bod, ktorý získal v úvode tretieho setu, sa stal hitom sociálnych sietí.

Len dvanásťročný Slovák dokázal svojho o dva roky staršieho súpera zatlačiť príkladnou ofenzívou. Trojnásobný majster Slovenska žiackej kategórie z minulého roka zahral niekoľko ostrých úderov a mladého Čecha dostal ďaleko od stola.

Šikovné skrátenie však Kokavcovi nevyšlo a skúsenejší Moravec sa dokázal dostať z najhoršieho. Brilantným úderom napokon náročnú výmenu vyhral.

Video na najväčšej medzinárodnej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti Facebook malo v priebehu 24 hodín približne 140-tisíc zhliadnutí a tisíce pozitívnych reakcií.

Morávek po postupe medzi šestnástku najlepších v kategórii U15 skončil v prvom kole, keď prehral s neskorším semifinalistom Yongom Izaacom Quekom zo Singapuru 0:3.

Zo Slovákov sa v tejto kategórii kvalifikoval Samuel Arpáš, ktorý vypadol v rovnakej fáze turnaja s Nemcom Lleytonom Ullmannom (1:3).

Arpášovi sa viac darilo vo štvorhre, keď s krajanom Damiánom Florom vyradili v 1. kole hlavnej fázy práve Pavla Kokavca s Poliakom Dawidom Jadamom (3:1). Vo štvrťfinále mladíci podľahli poľským rovesníkom (0:3).

Slovensko v hlavnej fáze reprezentovala vo štvorhre v kategórii U19 aj Dominika Wiltschková, so svojou talianskou spoluhráčkou však neprešla cez prvé kolo.

Súvisiace články