Vlhová dnes štartovať nebude, kombináciu zrušilo počasie

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|8. feb 2021 o 07:50

Náhradný termín zatiaľ nie je známy.

CORTINA D'AMPEZZO. Pre silné nočné sneženie organizátori odložili pondelňajší štart zjazdárskych majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo.

Alpská kombinácia žien s hlavnou favoritkou Slovenkou Petrou Vlhovou sa mala začať o 11.00 najprv slalomovým kolom, aby organizátori stihli upraviť trať na super-G (14.00).

Vedenie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v najbližšom čase rozhodne a oznámi, v akom termíne a či sa kombinácia uskutoční.

V utorok sú na programe mužské aj ženské super-G. Do úvahy prichádza možnosť nahradiť kombináciu v nasledujúci pondelok, ktorý je rezervným dňom. Informovala agentúra AP.

Pôvodne sa organizátori snažili zachrániť ženskú kombináciu tým, že vymenili poradie disciplín. Na 11.00 h stanovili začiatok jednokolového slalomu a od 14.30 h sa malo pokračovať superobrovským slalomom. Napokon padla aj táto náhradná alternatíva.

Na kombinačné preteky sa tešila aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá patrila do okruhu piatich najväčších favoritiek spolu so Švajčiarkami Wendy Holdenerovou a Michelle Gisinovou, Američankou Mikaelou Shiffrinovou a Taliankou Federicou Brignoneovou.

Na štarte pôvodne malo byť 34 pretekárok zo 17 krajín.

Ambiciózna Liptáčka pred dvoma rokmi vo švédskom Aare vybojovala v disciplíne všestrannosti striebro, keď ju od zlatej medaily delili len 3 stotiny sekundy. Vlhová vtedy vybojovala historicky prvú medailu v individuálnej disciplíne v histórii samostatného Slovenska na MS v alpských lyžiarskych disciplínach.

Ešte predtým bola v kombinácii raz tretia vo Svetovom pohári (Crans Montana 2018) a raz piata na ZOH 2018 v Pjongčangu. Kombinačný titul má obhajovať Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá ho na MS získala dokonca už dvakrát - v Sankt Moritzi 2017 aj Aare 2019.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová dnes štartovať nebude, kombináciu zrušilo počasie