Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Úspešný slovenský deň v Belehrade. Postúpili Schmiedlová aj Šramková

Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. júl 2021 o 17:12

Obe potrebovali tri sety.

WTA 125K Belehrad 2021

osemfinále - dvojhra:

Rebecca Šramková (SR) - Jaqueline Adina Csistianová (Rum.) 6:3, 3:6, 6:4

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Jule Niemeierová (Nem.) 6:4, 5:7, 7:6 (5) 

BELEHRAD. Slovenská tenistky Rebecca Šramková a Anna Karolína Schmiedlová sa na turnaji WTA v srbskom Belehrade prebojovali do štvrťfinále dvojhry žien.

Obe v stredu zvládli svoje súboje osemfinálového 2. kola, potrebovali však na postup až tri sety.

Šramková na prienik cez Rumunku Jaqueline Adinu Csistianovú potrebovala rovné dve hodiny, zdolala ju 6:3, 3:6, 6:4 a v boji o semifinále nastúpi proti Češke Kristýne Plíškovej.

Slovenka v stredu v rozhodujúcom treťom sete brejkla súperku v deviatej hre a v zápätí pri vlastnom servise premenila druhý mečbal. Šramková už má istotu návratu do druhej svetovej stovky na 197. priečku, jej maximom z minulosti je 111. pozícia.

Schmiedlová sa poriadne natrápila s Nemkou Jule Niemeierovou. Ich duel trval viac ako tri hodiny, Slovenka za 185 minút triumfovala 6:4, 5:7, 7:6 (5) a teraz ju čaká najvyššie nasadená Anna Blinkovová z Ruska.

Schmiedlová v treťom sete prehrávala už 0:3, otočila však na 5:3. v desiatej hre nevyužila dva mečbaly pri servise nemeckej tenistky, v skrátenej hre na postup premenila až tretí mečbal.

Schmiedlová má zásluhou postupu do štvrťfinále istotu návratu na post slovenskej ženskej jednotky pred Kristínu Kučovú. V budúcotýždňovom vydaní rebríčka bude najhoršie na 116. pozícii.

Súvisiace články