Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

SR proti Kórejskej republike v Bratislave na antuke

SITA|Publikované 11. máj 2007 o 10:54

BRATISLAVA 11. mája (SITA) - Zápas Slovensko - Kórejská republika o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných tímov mužov sa 21. - 23. septembra 2007 uskutoční v Bratislave ...

BRATISLAVA 11. mája (SITA) - Zápas Slovensko - Kórejská republika o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných tímov mužov sa 21. - 23. septembra 2007 uskutoční v Bratislave v Sibamac aréne NTC na antuke pod zatiahnutou strechou. "Líder družstva Dominik Hrbatý i celý tím ako taký by rád odohral daviscupové stretnutie v Košiciach. Aj Slovenský tenisový zväz sa prikláňa k myšlienke občas situovať nejaké špičkové podujatie do iného kúta krajiny. Do úvahy prichádzajú len Košice so svojou Steel Arénou. Teraz sa nám však náklady zdali byť neprimerané. Nevylučujem však, že v budúcnosti odohráme niektorý zápas v rámci Davisovho pohára na východe republiky," povedal pre agentúru SITA Igor Moška, generálny sekretár STZ.

Moška zároveň uznal, že na takéto rozhodnutie mal vplyv aj žreb programu slovenských tenistiek v Pohári federácie a termín ich najbližšieho vystúpenia. Štrnásteho a pätnásteho júla bude SR hostiť Srbsko s Jelenou Jankovičovou a Anou Ivanovičovou v dueli o účasť v II. svetovej skupine ročníka 2008: "Srbský tím s oboma týmito tenistkami patrí medzi tri najlepšie na svete, takže pôjde o veľmi atraktívny zápas. Pracujeme na tom, aby sa práve tento súboj uskutočnil v Košiciach ako premiérové veľké medzinárodné tenisové podujatie v Steel Aréne. V júli tam nie je ľad, takže ide o vhodnejší termín ako v prípade Davisovho pohára. Ešte to síce nie je úplne dotiahnuté, ale na doriešenie nám zostávajú už len nejaké technické detaily."

Slovenský daviscupový tím pod vedením kapitána Miloslava Mečířa sa do jesennej baráže o prienik medzi elitnú šestnástku dostal zdolaním Macedónska 5:0 v Skopje 6. - 8. apríla v stretnutí 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny. Ázijský súper sa do play off prebojoval triumfom 5:0 v Soule nad Uzbekistanom vo veľkonočnom dueli 2. kola I. skupiny ázijskooceánskej zóny. O zložení ôsmich dvojíc pre septembrovú baráž rozhodol 11. apríla žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie ITF. Slováci, finalisti Davisovho pohára 2005, sa v minulosti s Kórejskou republikou nestretli, takže dejisko bolo dodatkovo žrebované.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.