Martin Pospíšil. (Autor: TASR)
Sportnet|13. máj 2024 o 07:25

Vypočujte si pondelňajšiu časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.

Podcast si môžete vypočuť aj na: Spotify Apple Google

BRATISLAVA. Je pondelok, 13. máj, a svoje 39 narodeniny dnes oslavuje Jaroslav Halák, niekoľkonásobný reprezentant Slovenska v ľadovom hokeji a víťaz striebornej medaily za tím Európy zo Svetového pohára v hokeji v roku 2016.

Vypočujte si Sportnet novinky, ranný športový podcast portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa v športovom svete stalo.

Slováci s prvými bodmi šampionátu

Slovenskí hokejisti majú prvé body na svetovom šampionáte. Po nevydarenom úvodnom zápase s Nemeckom porazili Kazachstan vysoko 6:2.

O výhre rozhodla najmä prvá tretina, v nej sa gólovo presadili Martin Pospíšil, Martin Faško-Rudáš a Matúš Sukeľ.

Zápas proti Kazachom poznačili aj hromadné šarvátky a strkanice, pričom medzi ich aktérov patrili aj hviezdy slovenského výberu Juraj Slafkovský a Tomáš Tatar.

Slováci odohrajú svoj tretí zápas proti USA dnes o 16:20.

Viac k téme:

Rozhodujúce záverečné sekundy

Hokejisti Rakúska boli v nedeľnom zápase proti Švajčiarsku len 50 sekúnd od veľkého prekvapenia.

Ešte v poslednej minúte stretnutia bol stav vyrovnaný, avšak v posledných sekundách Hischier zavŕšil svoj hattrick a Švajčiari vďaka nemu potvrdili rolu favorita a zvíťazili 6:5.

Tesný bol aj duel Lotyšska a Francúzska, ktorý napokon v prospech Lotyšov rozhodol Daugavinš v poslednej sekunde predĺženia.

Gašparík: Je to veľké sklamanie

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v nedeľnom zápase 9. kola Niké ligy v skupine o titul nad Spartakom Trnava 1:0.

Posunuli sa tak v tabuľke na tretie miesto za druhú Žilinu, ktorá má na konte rovnaký počet 55 bodov. V poslednom kole tak zabojujú o pozíciu vicemajstra.

Trnava klesla po víkende na štvrtú pozíciu a ak chce pomýšľať na účasť v predkole EKL, musí o týždeň doma zdolať Podbrezovú.

Sportnet podcast vychádza každý pracovný deň. Vypočuť si ho môžete aj na: Spotify Apple Google

Sidemenu»Podcasty»Pospíšil: My musíme diktovať hru. Ramsay musel dohovárať Slafkovskému (Sportnet podcast)