Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. sep 2016 o 07:24

O dva góly víťazov sa zaslúžil útočník Václav Kadlec.

PRAHA . O najväčšiu senzáciu 2. kola hlavnej fázy Európskej ligy UEFA vo futbale sa vo štvrtok večer postarali hráči Sparty Praha.

Na domácom trávniku zdolali tretí tím talianskej Serie A Inter Miláno 3:1. O dva góly víťazov sa zaslúžil útočník Václav Kadlec, tretí pridal Mario Holek. O jediný úspešný zásah hostí sa postaral Rodrigo Palacio.

Fotogaléria zo zápasu Sparta Praha - Inter Miláno: fotogaléria

30.9.2016

Skandovali meno dočasného trénera

"Dááávid Holoubek!!!." Takto skandovala Letná po zápase meno dočasného trénera domáceho mužstva. Ten zažil premiéru pri tíme dospelých, keď po blamáži v ligovom derby so Slaviou (0:2) skončil po minulom víkende pri kormidle tréner Zdeněk Sčasný.

A tak dôveru proti Interu dostal jeden z jeho asistentov David Holoubek, ktorého hlavnou náplňou práce v Sparte je trénovanie staršieho dorastu.

Úspech pražského klubu proti Interu je o to prekvapujúcejší, že zo zdravotných dôvodov chýbala až šestica hráčov (Zahustel, Costa, Rosický, Vácha, Šural a Mareček).

Hrali aj mladší

Holoubek siahol pri zostavení základnej jedenástky po mladých hráčoch, v zálohe bol najstarší 24-ročný Martin Frýdek. V štvorčlennej stredovej formácii mu dobre sekundovali 21-roční futbalisti Daniel Holzer s Alešom Čermákom a 20-ročný Michal Sáček.

"Rád pracujem s mladými hráčmi a nemám strach ich dať do ťažkých zápasov. Poznám ich a viem, čo vedia," tlmočil v tejto súvislosti slová 36-ročného trénera server isport.cz.

"Zažívam príjemné pocity, ťažko sa to popisuje. Musím ale povedať, že je to dosť návykové, chcel by som si to zopakovať," reagoval Holoubek na tlačovke na svoju víťaznú premiéru. Svoj tím koučoval veľmi temperamentne spoza postrannej čiary.

Dvojgólový strelec

Radosť po zápase neskrýval ani dvojgólový strelec Václav Kadlec: "Trochu som bol prekvapený, ako sme dominovali. Pred zápasom by som nepovedal, že vyhráme 3:1 a Inter bude mať len jednu šancu v stretnutí."

Frank de Boer bol po zápase právom sklamaný.
Frank de Boer bol po zápase právom sklamaný. (Autor: TASR/AP)

Kadlec dal dva rýchle góly počas prvých 25 minút duelu a zaskočený Inter dokázal znížiť až v 71. minúte zásluhou Palacia. Posledné gólové slovo patrilo domácemu Holekovi v 76. minúte. Hostia dohrávali zápas od 75. minúty bez vylúčeného Andreu Ranocchiu (druhá žltá karta).

Sparta odčinila prehru z 1. kola zápasu Európskej ligy na pôde Southamptonu (0:3) a pripísala si na svoje konto prvé tri body v K-skupine. Po štyroch rozpačitých zápasoch hrali jej hráči s obrovským nasadením a bojovnosťou.

Sklamaný bol tréner milánskeho Interu Frank de Boer. "Začali sme veľmi zle, k zápasu sme pristúpili hrozne. S profesionálnym prístupom to nemalo nič spoločné," citoval holandského kouča portál idnes.cz.

"To však neznižuje výkon Sparty," dodal tréner. Milánsky gigant prehral v Európskej lige už druhýkrát za sebou, keď pred dvoma týždňami podľahol doma Hapoelu Beer Ševa. V skupine je tak posledný, bez zisku bodu a so skóre 1:5.

Domov»Futbal»Európska liga»Sparta šokovala Európu, v Prahe skandovali meno dočasného trénera