Slalom mužov - konečné poradie (Madonna di Campiglio):

6.Jean-Baptiste GrangeFrancúzsko+0,54 s
Linus StrasserNemecko+0,54 s
Alexis PinturaultFrancúzsko+0,54 s

Priebežné poradia vo Svetovom pohári >>>

MADONNA DI CAMPIGLIO. Nór Henrik Kristoffersen triumfoval v utorňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Vo večernej súťaži v talianskej Madonne di Campiglio sa na najvyšší stupienok vyšvihol z dvanásteho miesta po prvom kole.

Druhú pozíciu obsadil jeho krajan Sebastian Foss-Solevaag s odstupom 33 stotín sekundy, tretí skončil domáci reprezentant Alex Vinatzer.

Pri absencii bratov Žampovcov nemalo Slovensko v pretekoch zastúpenie.

Švajčiar útočil na druhé víťazstvo

V talianskom stredisku panovali teploty tesne nad nulou a lyžiari išli na mäkšom snehu. Po prvom kole sa na čele usadil Foss-Solevaag.

So štartovým číslom 2 sa zo zavretých bránok v strmine dokázal odraziť k rytmickému prejavu v spodnej pasáži a vypracoval si náskok 40 stotín sekundy pred Švajčiarom a víťazom včerajšieho slalomu Ramonom Zenhäusernom.

V druhom kole už mali najlepší pretekári rozbitú trať a poradie sa premiešalo.

Vyrovnal legendárneho Taliana

Kristoffersen sa agresívnou jazdou na maximálne riziko vyšvihol z dvanástej až na prvú pozíciu. Dosiahol 22. víťazstvo v pretekoch SP, z toho 18. v slalome.

V Madonne di Campiglio sa radoval už tretíkrát po rokoch 2015 a 2016, čím sa vyrovnal legendárnemu Talianovi Albertovi Tombovi.

"Uplynulé dva týždne pre mňa boli veľmi ťažké. Toto je pre mňa jedno z najemotívnejších víťazstiev. Potrebujem víťaziť, je to moja náplň. Bolo to náročné, ale zvládol som to.

Možno ma už niektorí odpisovali, ale boli to len tri kolá, ktoré mi v slalome nevyšli. Štvrté sa mi už podarilo a razom som na prvom mieste," povedal Kristoffersen vo vysielaní Eurosportu.

Priebežným lídrom Pinturault

Medzi nahustenými bránkami v kritickej strmej časti naňho stratili všetci súperi vrátane krajana Fossa-Solevaaga.

Tomu nestačil ani náskok 1,25 sekundy. Druhým miestom si však aspoň vyrovnal najlepší výsledok na podujatiach Svetového pohára.

Zenhäusern sa prepadol do druhej desiatky výsledkovej listiny, Vinatzer si umiestnenie udržal a Fellerovi ušlo druhé pódium za sebou o jedinú stotinku.

Šiestu pozíciu spoločne obsadili až traja lyžiari vrátane dvoch Francúzov Alexisa Pinturaulta a Jeana-Baptistea Grangea, ktorý poskočil o devätnásť priečok. Pinturault zvýšil náskok na čele celkového poradia.