38.

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 3,44 s

LAKE LOUISE. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová triumfovala v sobotu aj v druhom zjazde sezóny Svetového pohára.

V kanadskom stredisku Lake Louise zaznamenala víťazné double, keď rovnako ako v piatok odsunula na druhú priečku Američanku Breezy Johnsonovú (+0,84 s). Tretie miesto obsadila Švajčiarka Corine Suttterová s mankom 0,98 s.

Američanka Mikaela Shiffrinová skončila mimo bodovanej tridsiatky a nezvýšila tak svoj náskok na čele celkového poradia Svetového pohára pred Slovenkou Petrou Vlhovou. Momentálne má k dobru 25 bodov.

Obhajkyňa veľkého glóbusu Vlhová si v olympijskej sezóne naordinovala pauzu, okrem Lake Louise vynechá aj rýchlostné disciplíny v St. Moritzi a Val d'Isere a najbližšie sa vo Svetovom pohári predstaví až 21. decembra v obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli.

Goggiová vybojovala v minulej sezóne malý glóbus v zjazde a v úvode novej vykročila rázne za jeho obhajobou.

Úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne dosiahla v sobotu dosiahla svoje 13. víťazstvo v prestížnom seriáli, desať z nich má práve v zjazde.

V nedeľu je v Lake Louise na programe super-G žien.