Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

So Slovanom podpísal zmluvu. Puliš aj tak začne sezónu vo Zvolene

Radovan Puliš si prvýkrát obliekol dres Slovana Bratislava v domácom prípravnom zápase proti Komete Brno. Sezónu však v KHL zrejme nezačne. (Autor: TASR)
SITA|20. aug 2015 o 12:21

Je to tak, že mi kedykoľvek môže zazvoniť telefón, hneď sa pobalím a za dve hodiny budem v Bratislave, hovorí najlepší strelec uplynulej sezóny najvyššej súťaže.

BRATISLAVA. Najlepší strelec minulého ročníka extraligy Radovan Puliš nedávno podpísal ročnú zmluvu s účastníkom KHL Slovanom Bratislava. Avšak trénuje a novú sezónu by mal začať v drese materského Zvolena.

Dvadsaťtriročný útočník bude pod Pustým hradom pôsobiť na hosťovaní. Informuje o tom oficiálna stránka HKM.

"Podpísal som dvojcestnú zmluvu. Dohodli sme sa, že bude pre mňa lepšie, keď budem teraz platným hráčom vo Zvolene, ako čakať na šancu v Slovane v štvrtej či piatej päťke," povedal Puliš pre web Zvolenčanov.

"K tímu Slovana som sa pripojil po príchode zo Záhrebu už v rozbehnutej príprave. Mužstvo malo za sebou nejaké zápasy, dostávalo svoju tvár," spomínal Puliš.

pulis_ciliak_sita_res.jpg

Prvýkrát v drese Slovana sa Radovan Puliš predstavil v domácom prípravnom zápase proti Komete Brno. Dostal sa aj do samostatného úniku proti brankárovi Marekovi Čiliakovi. FOTO - SITA.

"Ja som v takejto situácii začínal bojovať vôbec o zmluvu. Bol som pod tlakom a v novom prostredí. Tie prípravné zápasy, v ktorých som nastúpil, mi nevyšli tak, ako by mali," priznal Puliš.

"Vedenie ma však po kratšej skúšobnej dobe nechcelo 'odstreliť' a aj tréner Říha ma v mužstve chcel. Tvrdili, že je vo mne nejaký potenciál, potrebujem sa ale po zápasovej pauze vyhrať. A Zvolen je na to dobrým riešením."

pulis_luza_morrisson_tasr_res.jpg

V prípravnom zápase proti Medveščaku Záhreb sa Puliš (s číslom 83) ocitol v zrážke so spoluhráčom Patrikom Lužom (č. 4) a súperom Shaonneom Morrisonnom. FOTO - TASR.

Návrat Puliša akiste potešil spoluhráčov i trénera Josefa Tureka, ktorý získal kvalitného útočníka. Ale na neurčito. "Môžem tu byť týždeň, môžem tu byť do Vianoc. Naozaj neviem," prezrádza.

"Je to tak, že mi kedykoľvek môže zazvoniť telefón, hneď sa pobalím a za dve hodiny budem v Bratislave. Je to na rozhodnutí môjho zamestnávateľa. Nateraz je ale zbytočné sa tým zaoberať. Tam, kde som, sa budem snažiť hrať najlepšie, ako viem."

pulis_sita_res.jpg

V súboji proti Medveščaku Záhreb Puliš (s číslom 83) zakončuje pred bránou Calvina Heetera po prihrávke Václava Nedorosta (č. 13). FOTO - SITA.

Autor 34 gólov z uplynulej extraligovej sezóny by mal odohrať prvý zápas za Zvolen už v piatok - a hneď proti svojim potenciálnym spoluhráčom zo Slovana. Duel je na programe o 17.00 vo Zvolene.

"Určite sa na toto stretnutie teším. Teoreticky sa môže stať, že ma Bratislavčania po zápase naložia do autobusu a odvezú so sebou," zavtipkoval Puliš.

Súvisiace články