Futbalisti MFK Rožňava. (Autor: MFK - facebook)
Ivan Mriška|29. aug 2023 o 19:24

Na programe bolo 6 zápasov Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu. V utorok sa hralo šesť zápasov druhého kola.

Rožňava takmer prekvapila

Napínavý scenár priniesol zápas v Rožňave, kde domáci piatoligista trápil Michalovce.

Prvý polčas skončil bez gólov a hosťom sa podarilo presadiť až v 70. minúte. Skóroval Daniel Pavúk. Jeho gól bol napokon aj víťazný.

V ostatnom priebehu sa domáci pokúšali o šokujúce penalty, no účastník Niké ligy si najtesnejšie vedenie ustrážil.

Tesný výsledok 1:0 hovorí o nepohode v tíme Mareka Petruša, ktorý uviedol, že kabíne chýbajú kľúčoví hráči.

Napríklad v minulom roku totiž Michalovce zdolali Rožňavu vysoko 7:0. V ďalšom kole vycestujú Michalovce do Vranova nad Topľou.

Košice idú ďalej

Postup ďalej si vybojovali Košice, ktoré v štvrtoligovom Kežmarku vyhrali rozdielom triedy 3:0. Skóre otvoril v 31. minúte Landing Sagna, ktorý v 53. minúte upravoval na 0:2.

Skóre zápasu uzavrel v 90. minúte skúsený Erik Pačinda.

V ďalšom kole sa Košice predstavia v Spišskom Štiavniku, pre ktorý to bude veľký sviatok. Obec s tritisíc obyvateľmi totiž pôsobí až v šiestej lige.

Tovarníky - Kanianka 5:0 (2:0)

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.