Tribúna v Ludaniciach. (Autor: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - facebook)
Ivan Mriška|6. sep 2023 o 18:36

Na programe boli tri zápasy Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu. V stredu sa hrali tri zápasy.

Odkaz zo Zlatých Moraviec

Vysokú výhru zaznamenali futbalisti Zlatých Moraviec, ktorí Ludanice zo šiestej ligy zdemolovali 11:0. Už do prestávky vyhrával zástupca Niké ligy vysoko 8:0.

Hetrik v zápase zaznamenal Patrik Dulay, po dva góly dali Tomáš Ďubek a Filip Balaj. Jeden presný zásah si pripísali James Michael Weir, Johnson Kalu Nsumoh, Richard Nagy a Patrik Mijič.

Futbalisti Zlatých Moraviec vyhrali vysoko, no viac ako o drvivom triumfe hovorili po zápase o priateľskej atmosfére, ktorú im miestni v dvetisícovej obci z okresu Topoľčany vytvorili.

"Ludanice, ďakujeme vám. Ďakujeme za vytvorenie krásneho futbalového prostredia. Ďakujeme za pozvanie na výborný guláš. Ďakujeme za to, že robíte futbal s láskou. Veríme, že ste si dnešok užili rovnako ako my. Prajeme vám do budúcna len to dobré, nech sa vám darí," milý odkaz napísal FC ViOn Zlaté Moravce na facebooku.

Zubrohlava nesklamala

Lepšie ako Ludanice si počínala oravská obec Zubrohlava, ktorá hostila Ružomberok. Zástupca štvrtej ligy prehral doma 0:3.

Dva góly za hostí strelil Samuel Šefčík, v nadstavenom čase pečatil výhru favorita Oliver Luterán.

Zápas na Orave sa hral vo výbornej atmosfére, sledovalo ho 1 550 platiacich divákov.

"Favorizovaní Ružomberčania mali od úvodu hernú prevahu. V 15. minúte otvoril skóre po peknej individuálnej akcii Samuel Šefčík – 0:1. Po desiatich minútach pridal ten istý futbalista druhý presný zásah – 0:2.

Bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase gól Olivera Luterána – 0:3. Ruža vyhrala pred peknou návštevou v Zubrohlave 3:0 a postúpila do štvrtého kola Slovnaft Cupu," píše MFK Ružomberok na svojom webe.

Ďalej ide aj Pohronie

Úlohu favorita potvrdilo aj druholigové Pohronie, ktoré vyhralo v šiestoligovej Vinici 4:1.

Domáci sa prekvapivo ujali vedenia, keď sa v 6. minúte presadil Krisztián Balázs Jenei.

Pohronie však blamáž nedopustilo a dvomi gólmi Dmytro Laktionov, Musa Jatta a Peter Mazan skóre zvrátili.

Slovnaft Cup - 2., 3. kolo - 6. septembra:

Zubrohlava - Ružomberok 0:3 (0:2)

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Ludanice - Zlaté Moravce 0:11 (0:8)

Vinica - Pohronie 1:4 (1:3)

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbalnet»Zlaté Moravce zdemolovali súpera, malej obci poslali milý odkaz (Slovnaft Cup, výsledky)