Slovensko - Švédsko: ONLINE z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)

Slovensko vs. Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu na ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. jún 2021 o 08:00 (aktualizované 18. jún 2021 o 14:50)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Slovensko - Švédsko.

PETROHRAD. Slovensko a Švédsko dnes hrali svoj druhý zápas na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). Duel skupiny E hostil štadión v meste Petrohrad.

Slovensko podľahlo Švédsku tesne 0:1, keď v 77. minúte premenil penaltu Emil Forsberg.

Penalte predchádzal zákrok brankár Martina Dúbravku v pokutovom území, za ktorý dostal žltú kartu.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Švédsko (LIVE z ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes)

Majstrovstvá Európy Skupina E 2020/2021
18.06.2021 o 15:00
Švédsko
1:0
(0:0, 1:0)
90+6 minúta
Ukončený
Prehľad
Góly: 77. Forsberg (pen.). ŽK: 23. K. Olsson (SWE) – 80. Duda (SVK), 87. Weiss (SVK). Rozhodca: Siebert (GER) – Seidel (GER), Foltyn (GER).
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Slovensko prehralo druhý zápas v základnej F skupine proti Švédsku 0:1. Rozhodla o tom premenená penalta Emila Forsberga po faule Martina Dúbravku na Quaisona.

Severania po zmene strán úplne iným tímom, za výkon v druhom dejstve si asi aj zaslúžili vyhrať, my sme diktovali hru v prvom polčase.

Švédsko má pred záverečným duelom skupiny proti Poľsku štyri body a veľkú šancu na postup, zatiaľ čo Slováci pred stretnutím so Španielskom body len tri.
90+6
Koniec zápasu.
90+6
V samom závere Lindelof odzbrojil aj Haraslína, je koniec.
90+5
90+5
importantKucka pálil tesne nad. Predtým Larsson zahral rukou v šestnástke, bol to však pohyb prirodzený, takže o penalte nemôže byť ani slova.
90+5
Tri centre leteli pred Olsenom, ani jeden však nie na naše hlavy.
90+4
Hancko sa dostal k odrazenej lopte, no trafil iba Kraftha. Weissov center následne nadvihnutý Lustigom, ďalší roh.
90+3
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Emil Krafth.
90+2
Juraj Kucka sa vo vzduchu previnil proti Lindelofovi. Trochu škoda, Švédi teraz budú naťahovať čas.
90+2
A práve Bengtsson nám daroval rohový kop zadarmo, keď nám doprial štandardku.
90+1
Pierre Bengtsson nahradil Augustinssona nielen pozične, ale aj čo sa týka nepríjemných centrov. Slovenská defenzíva zvládla ustáť tento atak z ľavej strany.
90+1
importantNadstavuje sa napokon päť minút! Výborná správa.
90
Kucka zahatil cestu Forsbergovi, ktorý ho napokon fauloval. Mohlo to byť aj na kartu, tá by však teraz už veľa neriešila. Voľný kop z našej polovice rozohrá Dúbravka.
89
Smerujeme k nadstavenému času, viac ako tri, nanajvýš štyri minúty očakávať nemôžeme. Aj to je ale predčasné, keďže Švédi dobre zatlačili.
88
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Albin Ekdal, prichádza Gustav Svensson.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Ludwig Augustinsson, prichádza Pierre Bengtsson.
87
87
yellowCardTaktická žltá karta pre Vladimíra Weissa na Claessona, predtým sa ale lopta odrážala pre Olsenom po zakončeniach našich hráčov! Veľká smola pre Slovensko, toto mohlo dopadnúť všelijako.
86
Danielson nedovolil koncovku Bénesovi, Augustinsson následne hlavou na istotu na roh.
85
Augustinsson odcentroval do územia nikoho, to isté aj Hancko, keď hľadal Ďuriša. Päť minút a nadstavený čas do konca duelu.
84
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Patrik Hrošovský, prichádza Michal Ďuriš.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Tomáš Hubočan, prichádza Dávid Hancko.
84
Vzrušenie zbytočné, Haraslín v ofsajde po kombinácii s Weissom. Posledný raz striedame.
83
Nedarí sa nám dostať do útoku. Až na konci minúty sa znovu dostávame z vlastnej polovice.
82
importantOtvorená slovenská obranca, kontra Švédov a znovu to bol Isak, ktorý to ťahal. Viktor Claesson bol však hráčom, ktorý zakončil do Tomáša Hubočana – roh.
80
yellowCardŽltú kartu vidí Ondrej Duda, pravdepodobne za protesty.
79
Slovensko doplatilo na pasivitu, Švédi zaslúžene vo vedení za posledných dvadsať minút. Tréner Štefan Tarkovič urobil dve zmeny, tak verme, že to budú zmeny gólové.
77
77
goalŠvédsko dalo gól!
EMIL FORSBERG to zobral na seba, loptu poslal k ľavej žrdi, kde sa hádzal aj Martin Dúbravka, no slovenský gólman nestačil na prudké zakončenie k tyči! Severania vedú 1:0 štvrťhodinu pred koncom.
76
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Mak, prichádza Vladimír Weiss.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza László Bénes.
75
75
importantUž-už sa zdalo, že to bude ďalšia minúta bez šance, no na samom konci bol v našej šestnástke vysunutý Quaison, ktorý bol pri lopte prvý, posunul loptu ešte popod Dúbravku, ktorý fauloval a je z toho penalta!
74
Švédi držia loptu, zvyšujú tlak, no nie sú bezprostredne pred naším pokutovým územím.
73
Schyľuje sa k ďalším zmenám, u nás to budú dvaja noví hráči na ihrisku.
72
Prestávka na občerstvenie, v Petrohrade je približne tridsať stupňov Celzia. Švédom sa to veľmi nepáči, ale také sú reguly.
71
71
importantOndrej Duda sa nepredral cez Victora Lindelofa, na druhej strane našu obrancu poslal doslova na zadky Alexander Isak, až sa dostal do streleckej pozície. Rana pravačkou zvnútra šestnástky, Martin Dúbravka ukázal znovu skvelý zákrok!
70
Koscelník prešiel cez štyroch hráčov, stopku mu vystavil Danielson. Slovenský krídelný hráč si márne pýtal faul.
69
Pokus o prenesenie hry od Škriniara na Haraslína, tomu nedal dýchať Augustinsson.
68
Severania pochopili, že inak to nepôjde. Zlepšená prechodová fáza, škandinávska krajina momentálne lepšou.
67
67
importantNajväčšia hrozba Švédska má meno Alexander Isak. Švédsky mladík sa vo vzduchu dostal cez Šatku a hlavičkou namieril o pár centimetrov nad brvno!
66
Chvíľu to trvalo, ale slovenskí futbalisti dianie na ihrisku upokojili.
65
Koscelník sa posunie nižšie na post odchádzajúceho Pekaríka, z pravého krídla bude hrať práve Haraslín.
64
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Peter Pekarík, prichádza Lukáš Haraslín.
64
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Kristoffer Olsson, prichádza Viktor Claesson.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Marcus Berg, prichádza Robin Quaison.
63
Pískaný ofsajd s miernym odstupom, všetko ale v rámci pravidiel. Škriniar sa hnevá, že sa mal pískať faul, nemecký arbiter ho ale upokojuje.
62
62
Hubočan poslal Forsbergovov center za autovú čiaru, Lindelof sa chytá sa na dlhé vhadzovanie.
61
importantKto iný ako Milan Škriniar mal zraziť ranu Isaka spoza šestnástky. Séria švédsky rohov pokračuje.
60
importantPrv Isak a potom Danielson hlavičkovali v našej šestnástke! Švédi zahrozili až na konci hodiny hry, no pokojne mohli vyhrávať. Lopta minula bránu, Dúbravka bude vykopávať.
59
59
importantNa druhej strane sa vyznamenal Dúbravka, gól by v tomto prípade platil! Ludwig Augustinsson sa dostal na malé vápno, náš brankár mal minimum času na reakciu a aj pre to je to stále bezgólová remíza.
58
58
importantVynikajúci center Hamšíka na zadnú žrď, Kucka sa dostal do hlavičky, no mieril len do Olsena, ktorý vyrazil nad brvno. A je to tak aj dobre, pretože ak by to gól bol, tak by neplatil, pretože Kucka bol v čase centru v ofsajde...
57
Mak si po troch minútach spracoval nový pas Hubočana, zatiahol to do stredu poľa a tam ho podkopol Lustig. Štandardka z hĺbky poľa.
56
Viacero súbojov na hrane, avšak nepíska sa. Mikael Lustig tak môže vyviezť loptu na útočnú polovicu.
55
Faul Ekdala pri postrannej čiare, k zemi šiel Duda. Čakáme na ďalšiu šancu.
54
Nákop Hubočana na Maka, toho si postrážil Victor Lindelof, stopér Manchestru United.
53
Nič sa nepodarilo vymyslieť ani Alexandrovi Isakovi. Až na jednu akciu Maka a následný roh s koncovkou Duda sa v druhom polčase hľadáme.
52
Rýchla švédska akcia, Augustinsson "čapoval" loptu smerom na Isaka či Berga, naši stopéri zatiaľ na jednotku.
51
Po zmene strán jednoznačne viac bojovnosti na švédskej strane. Remíza by veľa v prípade Škandinávcov neriešila.
50
Nebolo to priamo po rohu, ale výborne aj Ondrej Duda. Ofenzívny futbalista pravačkou prestrelil bránu, kvôli Lindelofovi strela nemohla ísť viac cez os ihriska.
50
Rohový kop aj pre nás, Róbert Mak dnes už niekoľkýkrát skvele zapracoval na ľavom krídle.
49
Pred Lustigom sme loptu odhlavičkovali, ale stále sme tlak úplne neodrazili.
48
Švédi začali nebojácne a teraz im už ďalší roh oprávnene patrí.
47
Roh už taký nebezpečný nebol, napriek tomu mali severania kopať ďalší, keď sme tečovali ranu Forsberga spoza šestnástky.
46
importantTakmer sa zopakoval úvod polčasu z duelu proti Poľsku! Škriniar sa hodil do strely Isaka a zrazil ju na roh! Ktovie, ako by to inak dopadlo, ak by sa líder Slovákov rýchlo nezmobilizoval.
46
Začal sa druhý polčas.
Akoby bolo prvé dejstvo rozdelené na štvrťhodiny. Prvá a tretia patrila nám, Švédsko bolo lepšie na lopte v druhej. Zaujali najmä posledné minúty pred prestávkou, kde sa do šancí dostával Mak s Hamšíkom, no chýba nám tradičný útočník, ktorý by šiel do súbojov na malom vápne.

Druhý polčas sa začne približne o 16:00.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Forsberg získal loptu, vzápätí ju stratil. Švédsko nemá záujem o útočenie.
44
Opäť nám chýba niekto na malom vápne. Mak s Hubočanom a Hamšíkom aktívni, ale v priestore medzi stopérmi nik v bielom drese.
43
importantChyba Augustinssona pri rozohrávke cez Koscelníka, ktorý zrazil loptu, tá sa dostala k Hamšíkovi cez Ondreja Dudu. Škoda, že náš kapitán to netrafil ideálne, lopta ale výrazne skákala. Môžeme to považovať za jeden z najvážnejších okamihov prvého polčasu.
42
Tomáš Hubočan si trúfol na kľučku, dostal na bránkovú čiaru, lenže jeho center zrazil hlavou späť do hry Lustig.
41
Po slabšej druhej štvrťhodine patrí tretia nám. Niekoľko nebezpečných lôpt, chce to ale odvahu vystreliť.
40
Už asi tretí skvelý Koscelníkov center z pravej strany. V šestnástke našiel Dudu, ktorý to už nemal na koncovku, a tak ešte hľadal pätičkou Maka, ten bol však ďaleko.
39
Prehustená šestnástka Švédov, tam priestor na krátke prihrávky jednoducho nie je. Pýta si to strelu z diaľky.
38
Po dvoch našich hlavičkách sa k lopte dostal Kucka, no netrafil to ideálne. Jeho zakončenie zrazené, Švédi sa zmohli len na dlhý odkop.
37
Zatlačili sme severanov, Róbert Mak dvakrát po sebe zapracoval a získal rohový kop.
36
Desať minút do prestávky. Olsen vykopával len do miest, kde bojoval Isak a Škriniar, hlavičkový súboj vyhral slovenský obranca.
35
Napokon to bol Hamšík, ktorý sa dostal na malé vápno po centri Koscelníka, avšak cez dobre brániaceho Augustinssona nedokázal vypáliť z veľkého uhla.
34
Hamšík s Hrošovským stratili loptu v strede poľa, Isak ale ďaleko nezašiel a je tu tak naša kontra.
33
Jemný faul na Maka od kapitána Larssona, nastáva opäť stiahnutie Švédov z pozícií.
32
Dúbravka musel rozohrávať pod tlakom, no jeho spoluhráči neboli pripravení na takúto možnosť. Švédsko ľahko získalo územie.
31
Pridlhý center na zadnú žrď po faule na Hrošovského v strede poľa. Kucka sa to snažil zachrániť, no márne...
30
Prudké nákopy pred Olsena. Švédi sú nedôrazní pri odkopoch, na druhej strane sme si skôr chceli prihrávať, ako strieľať.
29
Konečne sa dostávame do útočných pozícií. Asi prvý raz za štvrťhodinu.
28
Slovensku sa nedarí niečo vymyslieť, švédska defenzíva je vysoko postavená.
27
Dúbravka blokovaný Larssonom po tom, čo lopta padala z možno pätnástich metrov. Slovenský brankár mohol len boxovať.
26
Ubránili sme sa po dlhom vhadzovaní Lindelofa, dokonca sme aj konštruktívne odvrátili tlak Švédov pri napádaní.
25
Zľava centroval Ludwig Augustinsson na malé vápno, Sebastian Larsson na hlavičku nedosiaol.
24
Forsberg musel zastať, nemal totiž komu prihrať. Až na malé výnimky Švédi lepším mužstvom posledných desať minút.
23
yellowCardKristoffer Olsson si to pýtal. Tretí faul duelu, Olsson videl žltú kartu po taktickom faule na Juraja Kucku v strede ihriska pri našej rozbiehajúcej sa akcii.
23
Koscelník, naopak, na prelome minút sám fauluje. Polovica prvého dejstva za nami, čakáme na úvodnú koncovku na jedného či druhého brankára.
22
Lopta sa pred Dúbravkom odrážala, niekoľko nevydarených pokusom ukončil až stret Koscelníka s Isakom. Vydýchli sme si.
21
Slučka pred našou šestnástkou sa sťahuje. Švédi s druhým rohovým kopom.
20
Isak sa oprel do Hubočana, náš skúsený obranca si pýtal faul, je z toho ale aut pre severskú krajinu.
19
Snažíme sa dostať loptu vyššie, nedarí sa to. To isté môžeme povedať o Lindelofovi, ktorého faulovali Hamšík s Makom, no nepískalo sa.
18
Mení sa to až v tomto momente. Naša obrana na čele so Škriniarom a Hubočanom upokojila situáciu.
17
Severania držia dlho loptu na kopačkách, kombinujú na útočnej polovici, akurát bez priameho ataku.
16
Asi prvá hluchšia minúta stretnutia. Začali sme lepšie, Švédi sa trochu hľadali až postupne pomaly prevzali iniciatívu.
15
Škriniar vyhral súboj pred našou šestnástkou, vyviezol loptu, lenže tam bola zrazu trojnásobná presila. Stratili sme tak loptu.
14
Robin Olsen narobil vrásky fanúšikov Švédska. Komplikované, ale napokon úspešné spracovanie vysokej lopty, Marek Hamšík bol už len pár metrov od skúseného gólmana.
13
Prudký center na malé vápno našiel Mikaela Lustiga. Koscelník šiel dobre do súboja, aj vďaka tomu obranca súpera zakončil len nad.
12
Trochu zbytočný faul Hubočana na Berga, ktorý sa vyskytol tentoraz pri rohovej zástavke. Priamy kop pre Švédsko.
11
Na rováši má aj Marcus Berg. Útočný faul švédskeho forvarda na Petra Pekaríka v našom pokutovom území.
10
Marcus Danielson prepúšťal Koscelníkov center sprava. Robin Olsen na toto nebol dvakrát pripravený, aj preto len s námahou loptu zachytil.
9
Kristoffer Olsson dostáva upozornenie po faule na Maka. Nemecký arbiter ukázal Olssonovi, že ak príde ešte jeden podobný zákrok, ukáže mu žltú kartu.
8
Severania čakajú sformovaní na stredovej čiare. Nehrnú sa do veľkého pressingu, dobre vedia, čo chcú.
7
Na rohy vyrovnané, ani z tohto väčšie nebezpečenstvo nehrozilo. Forsbergov nákop na prednej žrdi neuspel, Dúbravka druhý pokus ukryl v náručí.
6
Švédi prvý raz s okupovaním našej šestnástky. Ondrej Duda zblokoval pokus Isaka.
5
Zatiaľ sú to slovenskí stredopoliari, ktorí sú v hlavnom zábere kamier. Rohový kop Mareka Hamšíka dopadol na hlavu Juraja Kucku, zakončenie šlo ale nad.
4
Ďalší center pred Robina Olsena od Hamšíka. Victor Lindelof netrafil loptu ideálne, získavame roh.
3
Sebastian Larsson vystrelil z dvadsiatich metrov, trafil pri tom Škriniara a hoci lopta šla mimo bránu, Dúbravka ju musel spracovať na dvakrát.
3
Jasný ofsajd Juraja Kucku, ktorý sa pokúsil o ofenzívny výlet. Slovenský záložník bol zhruba meter švédskymi stopérmi.
2
Rovnako nedovolene si počínal Kristoffer Olsson v súboji s Milanom Škriniarom.
1
Začali sme dominantnejšie. Držíme loptu na kopačkách, vyústilo to vo faul Marcusa Berga.
1
Výkop patril Slovákom v bielych dresoch, Švédi v tradičnej žlto-modrej kombinácii.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Martin Koscelník namiesto Lukáša Haraslína a Patrik Hrošovský za Jakuba Hromadu. To sú jediné zmeny Slovenska oproti duelu s Poľskom.
V Petrohrade už znejú hymny oboch krajín. Prv slovenská a potom švédska.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson – K. Olsson, Ekdal – Seb. Larsson (C), Forsberg – M. Berg, Isak.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Bengtsson, Svensson, Helander, Sema, Krafth, Claesson, P. Jansson, Kulusevski, Quaison, Cajuste.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Kucka, Hrošovský – Koscelník, Hamšík (C), Mak – Duda.
Náhradníci: Kuciak, Rodák – Valjent, Greguš, Weiss, Boženík, Bénes, Hancko, Haraslín, Ďuriš, Lobotka, Hromada.

Rozhodca: Siebert (GER) – Seidel (GER), Foltyn (GER).
Zostava Slovenska pri výhre 2:1 nad Poľskom:

Dúbravka – Pekarík (79. Koscelník), Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín (87. Ďuriš), Kucka, Hromada (79. Hrošovský), Mak (87. Suslov) – Hamšík (C) – Duda (90+2. Greguš).

Zostava Švédska pri remíze 0:0 so Španielskom:

Olsen – Lustig (75. Krafth), Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson (C), K. Olsson (84. Cajuste), Ekdal, Forsberg (84. Bengtsson) – M. Berg (69. Quaison), Isak (69. Claesson).
Ide o veľa. Slováci v prípade zisku aspoň jedného bodu navýšia svoje šance na postup do osemfinále.

Po triumfe 2:1 nad Poľskom sa družina trénera Štefana Tarkoviča pozrie na súpera zo severu Európy. Švédi vygumovali Španielov, v skupine tak majú jeden bod za bezgólovú remízu.

V Petrohrade to bude piatok o inom. Slovensko na lopte nedominuje, severania musia ukázať svoje ofenzívne kvality. Čaká nás duel podobný trojbodovému úspechu proti Poliakom.

Pre koronavírus s určitosťou nenastúpi Denis Vavro, problémy so stehnom má naďalej Ivan Schranz. Za opačnú stranu je out Mattias Svanberg, otázny je štart Kristoffera Olssona, ktorého trápi koleno.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 2. hracieho kola skupiny E medzi Švédskom a Slovenskom.

Stretnutie sa začne o 15:00.

Tabuľka: skupina E