Sklamaní Slováci robili výčitky nemeckým rozhodcom. Škoda, hovoril Hamšík

Švédi po góle na 1:0 v zápase Slovensko - Švédsko na EURO 2020 (2021).
Švédi po góle na 1:0 v zápase Slovensko - Švédsko na EURO 2020 (2021). (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|18. jún 2021 o 17:44

Slováci prehrali so Švédskom 0:1 na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

PETROHRAD. Futbalisti Slovenska v druhom zápase na majstrovstvách Európy prehrali so Švédskom 0:1 a skomplikovali si šance na postup do osemfinále.

Slováci po zápase smerovali výčitky nemeckým rozhodcom. Márne. Odchádzali sklamaní.

O výsledku rozhodla penalta, ktorú premenil švédsky tvorca hry Emil Forsberg. Bol to kľúčový moment zápasu.

V 75. minúte nezachytila dovtedy pozorná slovenská obrana prenikajúceho Robina Quaissona, ktorý šikovne preletel cez brankára Martina Dúbravku.

Nemecký rozhodca Seibert neváhal, Slovákov potrestal.

Na čele E-skupiny sú práve Švédi pred Slovákmi. Druhý súboj druhého kola medzi Španielskom a Poľskom sa hrá v sobotu.

Slovenský tím nastúpi na svoj posledný zápas v skupine na budúcu stredu v Seville proti Španielsku.

Ani raz netrafili bránku Švédov

„Škoda. Keby nebola odpískaná penalta, podľa mňa by sme remízu udržali a bol by to zlatý bod. Bohužiaľ, boli sme trošku pasívnejší v druhom polčase a doplatili sme na to,“ hodnotil kapitán Slovenska Marek Hamšík.

Z Petrohradu

píše reportér Sportnet.sk Pavol Spál

Bol to taktický zápas, obaja súperi skôr vyčkávali. Príliš neriskovali. V prvom polčase mali miernu prevahu Slováci, v druhom Švédi. Výborné zákroky predviedol brankár Martin Dúbravka. Slovenská defenzíva pôsobil dlho kompaktne.

Ihneď po góle tréner Štefan Tarkovič stiahol z trávnika Mareka Hamšíka. Do hry naskočili Vladimír Weiss a László Bénes. Hrošovského zase vystriedal David Hancko a v závere prišiel aj Michal Ďuriš.

Slováci mali v závere tlak, do útoku šiel aj brankár Dúbravka. Bránku Švédov však v zápase netrafili ani raz.

Duda: Boli sme málo nebezpeční

Ihneď v úvode pobavil Tomáš Hubočan, ktorý sa pod tlakom šikovne vynašiel a pätou posunul loptu na Hamšíka.

Vyslúžil si potlesk. Švédsky brankár Robin Olsen potom dvakrát zazmätkoval, nepôsobil isto.

V Petrohrade sa však nehral pekný futbal, ktorý by bavil.

Všetko je otvorené, Švédi tam dokázali remizovať. Ale vieme, že Španielsko je najväčší favorit našej skupiny a bude to veľmi, veľmi náročné.

Marek Hamšík

„Málo sme sa tlačili do zakončenia, boli sme málo nebezpeční, preto sme ani nedali gól,“ povzdychol si stredopoliar Ondrej Duda.

Tréner Tarkovič urobil oproti predošlému zápasu s Poľskom dve zmeny. Namiesto Jakuba Hromadu nastúpil Patrik Hrošovský.

Na krídle chýbal Lukáš Haraslín, ktorého nahradil Martin Koscelník. Zrejme preto, že je univerzál, ktorý hráva aj v obrane. A Tarkovič chcel takto spevniť pravá stranu.

Zápas nedohral pre zdravotné problémy obranca Peter Pekarík a Koscelník sa v poslednej tretine postavil na jeho miesto. Do hry šiel Haraslín. Slovensko nastúpilo opäť bez klasického útočníka.

Hamšík: V Španielsku to bude náročné

Na zápas proti Švédsku zavítala zhruba tisícka slovenských fanúšikov. Na monštruóznom štadióne ich bolo počuť. V hľadisku však mali miernu prevahu Švédi.

Aréna Krestovskij má kapacitu 68–tisíc divákov a mohla byť naplnená spolovice. Ale nebola.

Futbalisti Slovenska v nedeľu odlietajú z Petrohradu. V stredu o 18.00 nastúpia v Seville proti Španielsku.

„Všetko je otvorené, Švédi tam dokázali remizovať. Ale vieme, že Španielsko je najväčší favorit našej skupiny a bude to veľmi, veľmi náročné,“ priznal Hamšík.

Viac o EURO 2020 / 2021

Domov»EURO 2021»Sklamaní Slováci robili výčitky nemeckým rozhodcom. Škoda, hovoril Hamšík