19.06.2021 | E
1 - 1
(1:0)

Španielsko - Poľsko: ONLINE z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)

Španielsko vs. Poľsko: ONLINE prenos zo zápasu na ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. jún 2021 o 12:00

Sledujte s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Španielsko - Poľsko.

SEVILLA. Španielsko a Poľsko dnes hrajú ďalší zápas na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). Duel skupiny E hostí štadión La Cartuja v meste Sevilla.

Sledujte online prenos s nami.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Španielsko - Poľsko (LIVE z ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes)

Majstrovstvá Európy Skupina E 2020/2021
19.06.2021 o 21:00
Španielsko
1:1
(1:0, 0:1)
90+6 minúta
Ukončený
Poľsko
Prehľad
Góly: 25. Morata – 54. Lewandowski. ŽK: 81. P. Torres (ESP), 90+4. Rodri (ESP) – 36. Klich (POL), 57. Moder (POL), 59. Jóźwiak (POL), 90+3. Lewandowski (POL). Rozhodca: Orsato – Giallatini, Preti.
V druhom polčase zápasu Španielsko – Poľsko sme sledovali zaujímavý priebeh. Futbalisti Poľska zlešpili po zmene strán svoj pohyb, súpera viac napádali a odmenou za ich odvážný výkon im bol vyrovnávajúci gól. V 54.minúte sa po centri z pravej strany presadil hlavou skúsený kanonier Robert Lewandowski. Španieli si vypracovali v druhom polčase viaceré príležitosti, tie však nedokázali premeniť. V 58.minúte zahodil pokutový kop Gerard Moreno a tak sa súboj medzi Španielskom a Poľskom skončil remízou 1:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodri (Španielsko).
90+4
Center do šestnástky Poľska z ľavej strany v podaní Jordiho Albu, obrana Poliakov odkopáva aj túto loptu.
90+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Robert Lewandowski (Poľsko).
90+3
Nepresná prihrávka Španielov, obrana Poľska loptu jednoducho odkopáva ďaleko od vlastnej brány.
90+2
Z pravej strany bol center Sarabiu zblokovaný, pri lopte ostanú futbalisti Poľska.
90+1
Autové vhadzovanie Poľska na polovici Španielska.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.
89
Faul Ferrana Torresa, po ktorom končí na zemi Jóźwiak, Poliaci zbierajú v závere zápasu cenné sekundy.
88
Záverečný tlak Španielska v zápase, obrana Poľska pôsobí v druhom polčase zatiaľ veľmi spoľahlivo.
87
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Álvaro Morata, prichádza Mikel Oyarzabal.
86
Španieli to opäť skúšali stredom ihriska, dôrazny stopér Glik sa však vyznamenal dobrým zákrokom.
85
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Jakub Moder, prichádza Karol Linetty.
85
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Jan Bednarek, prichádza Paweł Dawidowicz.
84
84
84
importantStopercentná šanca do ktorej sa dostal po centri Jordiho Albu Morata, útočník Španielska zahodil snáď nemožné. Výborný zákrok Szczęsnyho.
83
Útočný faul Zielińskiho na Rodriho. Lopta pre Španielsko na vlastnej polovici ihriska.
82
Hra bola prerušená, ošetrovaný bol Robert Lewandowski.
81
yellowCardŽltú kartu dostáva Pau Francisco Torres (Španielsko).
81
81
Strela Rodriho smeruje iba do stredu brány, kde je pripravený Szczęsny.
80
importantLopta teraz poskakovala v šestnástke Poliakov, zakončiť ale nedokázal Alvaro Morata.
80
Do konca zápasu ostáva posledných 10 minút, v počte striel na bránu aktívnejší Španieli: 3-2.
79
Poliaci sformovaní na vlastnej polovici, Španieli sa rozbiehajú ďalšiu ofenzívnu akciu.
78
Španeli sa snažia o rýchlu kombináciu, ich snahu prerušil razantným odkopom stopér Glik.
77
Frankowski sa snažil hľadať v šestnástke nabiehajúceho Lewandowskiho, jeho prihrávka ale neprešla.
75
Pred nabiehajúcim Frankowskim odkopával loptu na istotu Pau Torres.
74
Z vlastnej polovice zakladajú Španieli ďalšiu útočnú akciu, čas do konca zápasu sa kráti.
73
Po centri z pravej strany sa dostal do hlavičky Ferran Torres, jeho pokus nesmeroval na bránu Poľska.
72
Center z kopačky Sarabiu boxuje vo vzduchu brankár Szczęsny.
71
Striedajúci Sarabia faulovaný pri postrannej čiare, nedovolený zákrok v podaní Glika. Priamy voľný kop pre Španielsko.
70
Do konca zápasu posledných 20 minút, držanie lopty v jasnej prevahe Španielska: 75% – 25%.
69
Po rohovom kope nasledoval menší zmätok v šestnástke Poľska, hlavný rozhodca nakoniec píska útočný faul Španielov.
68
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Koke, prichádza Pablo Sarabia.
68
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Gerard Moreno, prichádza Fabián Ruiz.
68
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Karol Świderski, prichádza Przemysław Frankowski.
67
Lewandowski si robil priestor na zakončenie v šestnástke Španielska, poľský kanonier sa však dopustil útočného faulu.
66
Jordi Alba pod tlakom pri rohovej zastávke odkopáva loptu iba na autové vhadzovanie.
65
importantAlvaro Morata sa pokúsil o prekvapivé zakončenie z veľkého uhla, lopta takmer zapadla za chrbát Szczęsnyho – poľský brankár vytlačil loptu na roh.
64
Prihrávka Jordiho Albu z ľavej strany zblokovaná, Španielsko ostáva na polovici svojho súpera.
63
Striedajúci Ferran Torres sa pokúšal o center z ľavej strany, jeho prihrávka bola zblokovaná.
62
changeStriedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Ferrán Torres.
61
Dani Olmo sa snažil založiť ofenzívnu akciu, o loptu ale prichádza na polovici Poľska.
60
Dve tretiny zápasu sú za nami, počet striel na bránu je vyrovnaný: 2-2.
59
yellowCardŽltú kartu dostáva Kamil Jóźwiak (Poľsko).
58
58
58
penOutSám faulovaný Gerard Moreno si postavil loptu na biely bod, z neho však namieril strelu iba do pravej žrde. Následnú dorážku poslal Morata vedľa brány.
57
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Moder (Poľsko).
57
importantStret Modera s Gerardom Morenom posúdil hlavný rozhodca ako penaltový.
56
56
56
importantHlavný rozhodca skontroluje predchádzajúcu ofenzívnu akciu Španielska prostredníctvom systému VAR. V hre je prípadná penalta v prospech favorita.
55
changeStriedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Mateusz Klich, prichádza Kacper Kozłowski.
55
Gerard Moreno hľadal v šestnástke prihrávkou Moratu, obrana Poľska na poslednú chvíľu odkopáva loptu.
54
54
54
goalPoľsko dalo gól!
Je vyrovnané! Po centri z pravej strany poslal loptu do siete nechytateľne hlavou ROBERT LEWANDOWSKI – 1:1! Asistencia: Kamil Jóźwiak.
53
Klich neprestrčil loptu pri postrannej čiare, Poľsko ale ostáva pri lopte.
52
Španieli kombinujú v útočnej tretine ihriska, postupnými prihrávkami sa snažia nájsť cestu až do šestnástky.
51
Pokus o prenesenie hry na Olma vyriešil Szczęsny dobrým výbehom z vlastnej brány.
50
Opäť sledujeme vysoký pressing Poľska na polovici Španielov, favorit si tentokrát s rozohrávkou dokázal poradiť.
49
Útočný faul Moratu, poriadne tvrdý úder lakťom schytal do tváre stopér Glik.
48
Ďalší faul v strede ihriska, Bednarek si počínal nedovolene v súboji proti Kokemu.
47
Konštruktívna rozohrávka Španielov na vlastnej polovici nepriniesla úspech, Poľsko získava loptu na polovici svojho súpera.
46
Glik fauluje vo výskoku Moratu, priamy voľný kop pre Španielsko.
46
Začal sa druhý polčas.
O malý okamih začne druhý polčas zápasu medzi Španielskom a Poľskom.
Prvý polčas súboja medzi Španielskom a Poľskom je za nami. V úvode zápasu boli futbalisti Poľska aktívni, netrvalo to však dlho a postupne prebrali iniciatívu v zápase futbalisti Španielska. Ich aktivita bola korunovaná v 25.minúte, kedy sa trochu so šťastím presadil Alvaro Morata. V 35.minúte však mohol vyrovnať po prihrávke Lewandowskiho Świderski, ešte väčšiu príležitosť zahodil v závere polčasu sám Lewandowski. Po prvom polčase vyhráva Španielsko nad Poľskom 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere polčasu má Španielsko k dispozícii rohový kop.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.
45
45
importantLoptu poslal do bočnej siete po prihrávke Jordiho Albu Gerard Moreno.
44
Rohový kop Poľska odvrátený do bezpečia, následný nákop Poliakov do šestnástky končí v náručí Simóna.
43
43
43
importantObrovská šanca Poliakov, spoza šestnástky napálil loptu do žrde Zieliński, z následnej dorážky neprekonal vo vyloženej šanci Simóna Lewandowski.
42
Zieliński bojuje o loptu na pravej strane ihriska, cez Jordiho Albu sa nedokázal presadiť. Autové vhadzovanie pre Poľsko.
41
Obrovská chyba Modera v rozohrávke, všetko napravil v poslednej chvíli stopér Bednarek.
40
Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, držanie lopty vyzerá nasledovne: 77% – 23%.
39
Dani Olmo predviedol pekný individuálny prienik, pomáhal si však nedovolene a tak hlavný rozhodca píska útočný faul.
38
Po centri z ľavej strany hlavičkuje Gerard Moreno, jeho pokus bol zblokovaný obranou Poľska.
37
Morata udržal loptu pri rohovej zastávke, z minima vyťažil maximum – nasleduje rohový kop Španielov.
36
yellowCardŽltú kartu dostáva Mateusz Klich (Poľsko).
35
35
importantLewandowski sa dostal do šestnástky súpera, zakončil síce nedokázal, presným centrom našiel Świderskiho, ktorý mal na kopačke vyrovnávajúci gól. Bránu Španielska netrafil z dobrej pozície.
34
34
34
importantGerard Moreno sa rozhodol z priameho voľného kopu pre technický obstrel, jeho pokus ľavačkou tesne minul bránu Poľska.
33
Glik zastavuje na hranici šestnástky nedovolene Daniho Olma, priamy voľný kop pre Španielsko z veľmi výhodnej pozície.
32
Gerard Moreno centruje do šestnástky z pravej strany, Jóźwiak odvracia prihrávkou hlavou.
31
Poliaci kombinujú na polovici Španielska, prihrávka Puchacza smeruje do ofsajdu.
30
Úvodná tretina zápasu je za nami, v počte striel na bránu evidujeme iba aktivitu domáceho tímu: 2-0.
29
Puchacz získava loptu pri postrannej čiare, faulu sa však dopustil jeho spoluhráč Moder.
28
Prenikajúceho Gerarda Morena po pravom krídle zastavuje svojim telom stopér Glik.
27
Strelený gól na strane Španielov by nám mohol vniesť do zápasu väčšiu zápletku.
26
importantStrelený gól Španielska ešte skontroloval systém VAR, ten však gólovú situáciu favorita v zápase potvrdil.
25
25
goalŠpanielsko dalo gól!
Gerard Moreno si urobil priestor a svojou ľavačkou z hranice šestnástky vystrelil, jeho nevydarený pokus si našiel v šestnástke ALVARO MORATA, ktorý prekvapil poľského brankára a otvára skóre zápasu – 1:0! Asistencia: Gerard Moreno.
24
Llorente sa pokúšal o vysunutie Kokeho, jeho prihrávka nebola presná. Španielsko ale ostáva v útočnej tretine ihriska.
23
Puchacz si svojim pohybom vypýtal loptu do behu po ľavom krídle, poľský obranca nezvládol prvý dotyk s loptou a tak akcia Poľska končí.
22
Morata stráca loptu na hranici šestnástky, Świderski schytal na polovici ihriska zásah lakťom do tváre.
21
Moder prenáša hru na pravú stranu, pokus o vysoký center do šestnástky Španielska nevyšiel. Odkop od brány Simóna.
20
Gerard Moreno manévruje na rohu šestnástky, jeho následný center odvracia na roh Jóźwiak.
19
Španielsko nedokázalo zakončiť dobrú akciu v šestnástke súpera, do rýchleho protiútoku vyštartoval okamžite Lewandowski. Poľský útočník bez podpory svojich spoluhráčov nakoniec prišiel o loptu na polovici Španielska.
18
Zbytočná strata poľských futbalistov v strede poľa, po centri z ľavej strany sa snažil Morata nájsť v šestnástke lepšie postaveného spoluhráča. Nasleduje ďalší roh Španielska.
17
Center Kokeho z rohového kopu odvracia vo vzduchu stopér Glik. Španielsko ostáva na polovici svojho súpera.
16
Center na zadnú žrď smeroval na Gerarda Morena, ofenzívny futbalista Španielska vybojovaj v ťažkej pozícii rohový kop.
15
Dani Olmo sa tlačil do zakončenia, obrana Poľska zasiahla v poslednej chvíli a loptu odkopla.
14
Španielsko síce drží loptu na svojich kopačkách, ich hre však chýba moment prekvapenia, obrana Poľska pracuje smerom dozadu v úvodných minútach veľmi dobre.
13
Lewandowski bojoval v šestnástke súpera o loptu ktorá poskakovala, proti Torresovi ale nebol úspešný.
12
Španielsko opäť kombinuje na polovici súpera, defenzíva Poľska ale pracuje doposiaľ veľmi spoľahlivo.
11
Lewandowski sa nepresadil pri postrannej čiare, pre svoje mužstvo získava autové vhadzovanie.
10
Úvodných 10 minút zápasu máme za sebou, držanie lopty hovorí v prospech domáceho tímu: 57% – 43%.
9
Do šestnástky Poľska poslal Llorente nepríjemný center, ten ale dokázal odpratať stopér Bednarek.
8
Španieli sa snažia kombinačne výjsť z vlastnej polovice, futbalisti Poľska im to svojou aktivitou v úvode zápasu vôbec neuľahčujú.
7
7
importantKlich vyslal spoza šestnástky na bránu Simóna prudkú strelu, ktorá len tesne minula bránu.
6
6
Puchacz sa prebíjal dopredu po ľavej strany, prienik poľského obrancu bol zastavený čistým spôsobom.
5
Nedovolený zákrok v strede ihriska na Lewandowskiho, hlavný rozhodca píska faul na poľského zakončovateľa.
4
Španielsko kombinuje na polovici svojho súpera, loptu pošle do hry z autového vhadzovania Marcos Llorente.
3
Španieli už v útočnej tretine ihriska, Jordi Alba sa snaží presadiť sa na ľavom krídle.
2
V úvode zápasu viaceré nepresné prihrávky, loptu zblokoval na autové vhadzovanie Jordi Alba. V šestnástke Španielska padá na zem Zieliński, hlavný rozhodca necháva hru pokračovať ďalej.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči vychádzajú na hraciu plochu, o niekoľko minút začne dnešný súboj medzi Španielskom a Poľskom.
Úvodní sestavy:

Španielsko: Simón – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (C) – Koke, Rodri, Pedri – G. Moreno, Morata, Olmo.
Náhradníci: Sánchez, de Gea – F. Torres, Sarabia, Traoré, Ruiz, García, Gayá, D. Llorente, Oyarzabal, Azpilicueta, Th. Alcântara.

Poľsko: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek – Jóźwiak, Moder, Klich, Puchacz – Świderski, P. Zieliński – Lewandowski (C).
Náhradníci: Fabiański, Skorupski – Dawidowicz, Helik, Świerczok, Rybus, Płacheta, Kozłowski, Kownacki, Frankowski, Linetty, Kędziora.

Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas EURA 2020 skupiny E medzi Španielskom a Poľskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

ŠPANIELSKO: Futbalisti Španielska nezaknihovali trojbodový vstup do záverečného turnaja, v súboji proti Švédsku v Sevilly nedokázali skórovať. Obe mužstvá si po bezgólovej remíze prípísali do tabuľky po bode.

POĽSKO: Futbalisti Poľska vstúpili do turnaja prehrou, v dôležitom súboji proti Slovensku prehrali 1:2. Úvodný gól zápasu padol v 18.minúte, strelu Maka si zrazil do vlastnej siete brankár Szczesny. Poľsku síce vyšiel vstup do druhého polčasu, keď prakticky po 30 sekundách vyrovnal Linetty, posledné slovo v zápase malo ale Slovensko. V 69.minúte zakončil po rohovom kope nechytateľne stopér Škriniar a rozhodol o prehre Poľska v prvom zápase.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Tabuľka: skupina E