Samostatné nájazdy
3:2

Slovensko po ôsmich rokoch postúpilo do štvrťfinále na MS v hokeji!

Sportnet|31. máj 2021 o 21:20

Slovensko postúpilo do štvrťfinále na MS v hokeji 2021, definitívne o tom rozhodol zápas Rusko - Švédsko.

RIGA. Slovensko postúpilo do štvrťfinále na MS v hokeji 2021 a po ôsmich rokoch si zahrá v play off. Rozhodol o tom zápas Rusko - Švédsko.

Švédi prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch a znamená to, že už nemajú žiadnu šancu prebojovať sa na pozíciu znamenajúcu postup do play off.

Tento výsledok tiež rozhodol o tom, ktoré štyri tímy z A-skupiny pôjdu do štvrťfinále – sú nimi Slovensko, Rusko, Švajčiarsko a Česko.

Isté zatiaľ nie je iba ich poradie.

A naopak, okrem Bieloruska a Veľkej Británie stratili šancu na postup Dánsko a senzačne aj Švédsko.

Pardavý: Boli to nervy

Súboj Rusko - Švédsko si priamo na štadióne pozrel aj trénerský štáb slovenskej reprezentácie.

"Boli to nervy. Rusom to veľmi nešlo, nevedeli si prihrať, ale nakoniec to zvládli a trošku nám pomohli. Aj keď ja si myslím, že sme si pomohli hlavne sami výsledkami v predchádzajúcich zápasoch," reagoval asistent hlavného trénera Craiga Ramsayho Ján Pardavý pre RTVS.

O konečnom poradí v A-skupine rozhodnú utorkové zápasy. Slováci sú v tabuľke momentálne na tretej priečke a čaká ich ešte zápas proti Česku.

Vo štvrťfinále Fínsko alebo USA

Národný tím môže ešte teoreticky bojovať aj o víťazstvo v skupine, ale veľmi reálne to nie je. Rusi a Švajčiari totiž hrajú v záverečnom kole proti papierovo najslabším tímom v skupine.

Slováci tak pravdepodobne budú bojovať o tretiu priečku, stačiť im na ňu bude aj bod zo zápasu proti Čechom. Ak prehrajú v riadnom hracom čase, klesnú na štvrté miesto.

Vo štvrťfinále tak zrejme nastúpia proti jednému z dvojice najlepších tímov B-skupiny, ktorými sú Fínsko a USA.

"Obaja sú to súperi, ktorí by nám mohli vyhovovať spôsobom hry. Sú rýchli, silní súbojoch, ale my svojím štýlom práve proti takýmto tímom vieme zahrať. Necháme sa prekvapiť, kto z nich to bude," reagoval Pardavý.

Štvrťfinále sa bude hrať vo štvrtok.

MS v hokeji 2021 - skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body