Supertínedžeri, strelci z ligy, odstavený Pospíšil. Hodnotíme hokejistov na MS

Slovenskí hokejisti po štvrťfinále MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|27. máj 2022 o 19:28

Slováci obsadili na MS v hokeji 8. miesto.

HELSINKI, TAMPERE. Slovenskí hokejisti si zápasy o medaily na majstrovstvách sveta vo Fínsku pozrú iba v televízii. Ak budú chcieť.

Historicky najmladší slovenský tím na MS skončil svoju púť vo štvrťfinále, kde prehral 2:4 s favorizovaným domácim výberom.

Komu turnaj vyšiel nad očakávanie a od koho sa čakalo viac?

Sportnet hodnotil 23 mužov tímu Craiga Ramsayho. Z hráčov, ktorí zasiahli do hry na turnaji, sme nehodnotili Patrika Rybára (pre zdravotné problémy odchytal iba dva zápasy).

Hráčom sme udelili známky na stupnici od 1 do 10, pričom 1 znamená najslabší a 10 najlepší výkon.

Slovenský brankár Adam Húska počas MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)

Adam Húska - 7

Po tom, čo Patrika Rybára vyradili z turnaja zdravotné problémy, stal sa nečakanou brankárskou jednotkou.

Dostal päť gólov od Kanaďanov, štyri od Švajčiarov, ale azda s výnimkou Sillingerovej strely, ktorú si zrazil nešťastne do bránky, za žiadny nemohol.

Naopak, zlikvidoval veľa šancí, spoľahlivo zachytal proti Kazachom, Talianom i Dánom. Aj vo štvrťfinále držal svojimi zákrokmi dlho mužstvo v hre o postup.

Martin Fehérváry - 7

Od príchodu do Fínska bol lídrom obrany, nik zo Slovákov netrávil na ľade toľko času, ako on. Dalo sa na neho spoľahnúť v presilovke i oslabení, bral na seba zodpovednosť. Často sa pokúšal o streľbu, dal gól v zápase proti Dánom. Je zrejmé, že vo Washingtone dostáva skvelú školu.

Peter Čerešňák - 5

Od jedného z najskúsenejších hráčov Ramsayho výberu sa čakalo viac. Striedal dobré a slabšie momenty. Nevyšiel mu zápas proti Švajčiarom, kde po jeho chybe v úvode mužstvo inkasovalo a potom znervóznel. Nielen v presilovkách chýbala tímu jeho častejšia streľba (6 pokusov za celý turnaj).

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: