Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Slovenská akvabela postúpila na ME do finále. Splnil sa nám sen, vravela trénerka

10. máj 2021 o 12:13

Daabousovej sa podarilo prekonať 80-bodovú hranicu.

BUDAPEŠŤ. Slovenská akvabela Nada Daabousová sa na ME v plaveckých športoch v Budapešti prebojovala do stredajšieho finále voľných zostáv sólistiek.

V pondelkovej kvalifikácii obsadila 12. miesto so známkou 80,0667 bodu.

Daabousová postúpila prvý raz

Daabousová predviedla v Duna aréne sugestívne vystúpenie a prvýkrát postúpila na kontinentálnom šampionáte medzi elitnú dvanástku. Pred tromi rokmi v Glasgowe bola vo voľnom sóle štrnásta.

V Budapešti nechala za sebou Sanmarínčanku Jasmine Verbenovú, skúsenú Češku Alžbetu Dufkovú i reprezentantky Chorvátska, Bulharska, Švédska a Fínska.

Popoludní Daabousovú spoločne s Chiarou Dikyovou čaká technický program v súťaži párov.

Szauderová: Splnil sa nám tajný sen

Slovenská reprezentačná trénerka Nora Szauderová mala z postupu Daabousovej do finále veľkú radosť.

"Splnil sa nám náš dlhodobý tajný sen, konečne sa niektorej z dievčat na vrcholnom podujatí podarilo prekonať 80-bodovú hranicu. Bola tam jedna chybička, no verím, že vo finále už nebude.

Nada má na to, aby bojovala o vylepšenie 12. pozície s akvabelami Švajčiarska a Izraela, ktoré skončili v kvalifikácii tesne pred ňou. Bude záležať aj od vyžrebovaného štartového poradia," uviedla pre TASR Szauderová.

V kvalifikácii sólistiek podľa očakávania dominovala Ruska Varvara Subbotinová, ktorá získala od rozhodkýň najvyššiu známku 95,6000 b.

Druhá skončila Ukrajinka Marta Fjedinová (92,7667) a tretia Grékyňa Evangelia Plataniotiová (89,9667).

Súvisiace články