Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenky sú pred Fed cupom v Kanade, mimo hlavného dvorca

Jednotkou v Kanade bude Jana Čepelová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 14. apr 2014 o 18:05

Stretnutie Kanada - Slovensko odohrajú v Québec City počas nasledujúceho víkendu.

BRATISLAVA. Všetky slovenské reprezentantky sú od nedele už v Québec City, ktoré bude počas nadchádzajúceho víkendu dejiskom duelu play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2015 tenisových reprezentačných družstiev žien medzi Kanadou a Slovenskom.

Slovenky sa na súboj zatiaľ pripravujú mimo hlavného dvorca.

Dievčatá sú zdravé

"Celá hlavná výprava prišla včera okolo 20.00 h miestneho času. Mali sme spoločné posedenie tímu na čele s kapitánom Matejom Liptákom. V pondelok dopoludnia trénovala 'Kaja' s Filipom Havajom a Janka so Janettou. Popoludní sa chystáme trénovať všetci už aj s 'Kikou' ešte stále v klube, ktorý nám poskytli," povedal Martin Zathurecký.

"Zajtra sa už budeme pripravovať na hlavnom štadióne. Všetky baby sú zdravé a vo výbornej nálade. Záujem kanadských médií o náš tím zatiaľ nebol žiadny," referoval Zathurecký, osobný tréner Jany Čepelovej a zároveň kouč slovenského fedcupového družstva na tomto zápase.

Kanadu povedie Bouchardová

Stretnutie Kanada - Slovensko odohrajú na tvrdom povrchu v hale Pavillon de l'éducation physique et des sports. Prvé dve dvojhry sa 19. apríla budú odvíjať od 21.00 h SELČ (15.00 h miestneho času), druhé dve dvojhry a štvorhra 20. apríla od 19.00 h SELČ (13.00 h miestneho času).

V kanadskom tíme je semifinalistka tohtoročného Australian Open Eugénie Bouchardová, ďalej Aleksandra Wozniaková, Sharon Fichmanová a Gabriela Dabrowská. Slovenské kvarteto kapitána Liptáka poznačené viacerými zmenami tvoria Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a skúsená deblistka Janette Husárová.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.