Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Slovenky majú šancu, Shiffrinová už v tejto sezóne asi súťažiť nebude

Mikaela Shiffrinová bola najväčšou slalomárskou hviezdou vo Svetovom pohári. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. dec 2015 o 12:00

Nechcem súťažiť už len z princípu. Keď idem na štart, tak iba so zámerom vyhrať. Nemá význam sa na štart hrabať v stave, keď nie som stopercentne doliečená, uviedla Mikaela Shiffrinová.

DENVER. Mikaela Shiffrinová sa podľa vlastných slov neplánuje vrátiť do súťažného kolotoča v tejto sezóne. Znamená to, že slalom vo Svetovom pohári stratil v tejto zime najväčšiu hviezdu a suverénnu víťazku prvých dvoch pretekov.

Zvýraznili sa tak šance slovenských lyžiarok Petry Vlhovej a Veroniky Velez-Zuzulovej na zisk malého glóbusu.

Američanka spadla počas raňajšieho rozjazdenia pred sobotňajším obrovským slalomom SP vo švédskom Aare a museli ju transportovať do nemocnice. Diagnóza znela poškodený vnútorný postranný väz a pomliaždená kosť.

Aj keď si zranenie nevyžaduje operáciu, Shiffrinová nechce nič uponáhľať v sezóne, ktorá je bez vrcholného podujatia, ale v ktorej mala ambície bojovať o veľký glóbus celkovej víťazky SP so svojou slávnou krajankou Lindsey Vonnovou.

"Možno sa po Novom roku postavím na lyže a budem trénovať. Ale že by som v tejto sezóne ešte súťažila, to sa mi zdá byť nepravdepodobné," cituje DPA vyjadrenia Američanky pre Denver Post.

"Nechcem súťažiť už len z princípu. Keď idem na štart, tak iba so zámerom vyhrať. Nemá význam sa na štart hrabať v stave, keď nie som stopercentne doliečená."

Shiffrinová mala skvelú formu. V Aspene rozdrvila konkurenciu.

Američanka je úradujúcou svetovou i olympijskou šampiónkou v slalome. A v hustých bránkach vybojovala aj tri malé glóbusy v SP za sebou.

Na ten štvrtý bola najmä po dvoch triumfálnych súťažiach v Aspene tiež obrovskou favoritkou. Ale po víkendovom zranení v Aare nenastúpila a odletela domov.

Preteky vo Švédsku senzačne ovládla Petra Vlhová. A po troch slalomoch sa prepracovala na priebežné tretie miesto so ziskom 160 bodov.

Medzi ňou a vedúcou Švédkou Fridou Hansdotterovou (220 b.) je iba Shiffrinová (200). Štvrtá Češka Šárka Záhrobská má stoštyridsaťšesť a piata Veronika Velez-Zuzulová stodvadsať bodov.

Po odstúpení Shiffrinovej sa na základe športovo-technickej formy v úvodných troch z desiatich slalomov zdá, že o koncoročný titul sa v tejto disciplíne popasujú Švédka, Češka a dve Slovenky.

Súvisiace články