Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Slovanista Mráz nebol na pohrebe, lebo hral hokej

Vľavo v popredí Richard Mráz a s číslom 59 Andrej Šťastný (obaja Slovan). (Autor: TASR)
SITA|10. aug 2013 o 08:12

Richard Mráz po prvom góle za Slovan: Verím, že mi niekto odložil puk.

BRATISLAVA. Premiérový gól v tíme HC Slovan Bratislava zaznamenal v piatok pri triumfe nad rakúskym tímom Viedeň Capitals 6:2 v prvom zápase letnej súťaže European Trophy 2013 mladý útočník Richard Mráz.

Dvadsaťročný krídelník, ktorý už v minulosti odohral tri stretnutia v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) za HC Lev Poprad, po súboji venoval gól na 4:0 zosnulej tete.

"Chcel by som ho podarovať jej, dnes mala pohreb. Bohužiaľ som tam nemohol byť, preto by som jej chcel poslať tento presný zásah," povedal rodák z Nových Zámkov.

Býva dobrým zvykom, že pri premiérovom góle, šťastnému strelcovi niektorí zo spoluhráčov odloží na pamiatku puk.

"Verím, že aj mne ho niekto zobral. Ešte neviem, koľko ma bude stáť prvý gól v Slovane, to si musím zistiť," poznamenal s úsmevom Mráz.

Ešte pred gólovým okamihom z 23. minúte mladý útočník zostal po jednom zo súbojov ležať na ľade a na striedačku neskôr odkorčuľoval s bolestnou grimasou.

"Dostal som zozadu ranu do sánky, ešte teraz sa so mnou všetko točí. Dúfam, že budem v poriadku a nebude to mať následky," povedal po zápase nováčik v tíme Slovana.

Z hracej plochy sa počas celého duelu nezbieral ťažko len on, ale aj viacero jeho spoluhráčov. "Viedenčania majú v kádri niekoľko kanadských hráčov. Vedeli sme, že súboje budú dohrávať."

Súvisiace články