Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Slovan vydražil dresy za takmer 13-tisíc eur

Miroslav Šatan (Autor: TASR)
SITA|27. mar 2013 o 16:28

Výťažok z aukcie retro dresov venuje HC Slovan Bratislava na podporu Klinike detskej hematológie a onkológie.

BRATISLAVA. Dražba dresov hokejového Slovana Bratislava na špecializovanom internentovom portáli hokejportal.net už priniesla takmer 13-tisíc eur. Záujemcovia o tzv. tretiu sadu hráčskych dresov HC Slovan pri premiérovej účasti v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) ponúkli 12 928 eur.

Takmer všetky artikle napokon zostanú v Bratislave alebo v blízkom okolí. Dva kusy poputujú do Viedne a dva do Komárna, pričom najcennejšie klenoty - dresy kapitána Miroslava Šatana, skúseného obrancu Ľubomíra Višňovského a brankára Jaroslava Janusa - si vydražila jedna osoba.

Práve dres "tichého zabijaka" Šatana sa sumou 2002 eur stal vôbec najdrahším kúskom celej edície, nasledoval úbor Višňovského (1226 eur) a na tretej priečke "sa umiestnil" kúsok od Milana Bartoviča (1202 eur).

Najväčšia bitka pri licitácii však bola o dres Michala Vondrku, na ktorý prišlo až 98 ponúk. Napokon ho predali za 808 eur, čo bola piata najvyššia cena, predbehol ho tesne ešte dres Janusa.

Všetky dresy boli autentickými hráčskymi (game-worn) vrátane úborov Višňovského a Sekeru, ktorí jeden svoj dres po rozlúčkovom zápase 6. januára 2013 proti Magnitogorsku vhodili do hľadiska.

Hráči majú z každej sady vždy po dva exempláre pre prípad poškodenia, resp. znečistenia od krvi, aby mohli plynule pokračovať v zápase. Dresy majú certifikát originality.

Výťažok z aukcie retro dresov 2012/2013 venuje HC Slovan Bratislava na podporu Klinike detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na bratislavských Kramároch.

Súvisiace články