Slovan nechal dvoch ľudí v Klaksvíku. Nemohli sme riskovať, tvrdí Kmotrík

Šéf Slovana Ivan Kmotrík mladší (vľavo) a Marek Rigo na snímke z roku 2017.
Šéf Slovana Ivan Kmotrík mladší (vľavo) a Marek Rigo na snímke z roku 2017. (Autor: SLOVAN BRATISLAVA)
Marián Szűcs|22. aug 2020 o 17:16

Hráč a fyzioterapeut ostali v karanténe.

BRATISLAVA. Hoci v noci na sobotu sa obe výpravy futbalového Slovana Bratislava vrátili letecky na Slovensko, dvaja členovia tímu pozitívne testovaní na koronavírus ostali v karanténe na Faerských ostrovoch.

Ide o fyzioterapeuta, ktorý bol pôvodne členom prvej výpravy Slovana, a o stredopoliara Mareka Riga, ktorý priletel na Faerské ostrovy s druhou výpravou.

„Nemohli sme riskovať, že sa nákaza bude šíriť,“ vysvetľoval po prílete do Bratislavy šéf klubu Ivan Kmotrík mladší.

Z druhej ligy mohol ísť do Ligy majstrov

Slovan mal v stredu na Faerských ostrovoch odohrať zápas prvého kola kvalifikácie Ligy majstrov proti miestnemu KÍ Klaksvík.

Po prílete do dejiska zápasu mal fyzioterapeut Slovana pozitívny test na Covid-19, hoci ešte pred odletom mu v teste na Slovensku vyšiel negatívny výsledok.

Všetci hráči museli ísť do karantény, ale Európska futbalová únia (UEFA) zápas preložila na piatok a umožnila Slovanu poslať na Faerské ostrovy náhradný tím. Jeho súčasťou bol aj Rigo, ktorý mal po prílete pozitívny test.

Rigo má 22 rokov a je hráčom juniorky Slovana, ktorá hrá v druhej lige. Klub ho nechal na Faerských ostrovoch opätovne pretestovať, ale aj druhý výsledok bol pozitívny.

Klub i Rigo sa o tom dozvedeli len pár hodín pred plánovaným začiatkom zápasu.

Rozhoduje UEFA

Hráčom Slovana miestne úrady nedovolili opustiť hotel, zápas sa preto neuskutočnil ani v piatok.

O ďalšom vývoji rozhodne UEFA, pravdepodobne zápas skontumuje v prospech niektorého z tímov. Verdikt bude zrejme známy až v pondelok.

Slovan vyzval fanúšikov na podporu dvojice, ktorá musela ostať v karanténe na Faerských ostrovoch.

„Podporte ich v tejto neľahkej situácii aspoň na diaľku, každá priaznivá správa im pomôže a priblíži vytúžený návrat domov,“ napísal klub na facebooku.

Pozitívny test mal aj tretí člen klubu – futbalista, ktorý nastúpil minulý víkend v ligovom zápase v Zlatých Moravciach. Pravdepodobne ide o Vladimíra Weissa, klub však meno hráča oficiálne nepotvrdil.

Hráčov Slovana teraz čaká päťdňová izolácia a opätovné testovanie.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan nechal dvoch ľudí v Klaksvíku. Nemohli sme riskovať, tvrdí Kmotrík