Radosť hráčov ŠK Slovan Bratislava.
Radosť hráčov ŠK Slovan Bratislava. (Autor: Pavol Gašpar)
Michal Šášky|28. okt 2022 o 04:30

Slovanu proti Jerevanu chýbal najmä Armén.

BRATISLAVA. Slovan hral možno najdôležitejší zápas európskej skupiny. V domácom súboji s arménskym Pjunikom Jerevan si síce nemohol vybojovať postup, no mohol oň prísť.

Dať dokopy ideálnu základnú zostavu však bolo mimoriadne náročné. V nahustenom programe sa nakopili viaceré absencie.

Tri dni pred zápasom si zlomil nohu Armén Tigran Barseghyan, ktorý patril medzi hráčov Slovana s najlepšou formou. Deň pred zápasom vypadol pre chorobu Džaba Kankava, kľúčový hráč v strede poľa.

Zdravotné problémy mali mnohí, Erica Ramíreza trápilo koleno, Lukáša Pauscheka zase členok. Viacero hráčov bolo navyše tesne po zranení.

Mimo hry sú naďalej stopér Richard Križan a útočník Ivan Šaponjič, ktorí boli pre slabé výkony či prístup vyradení z prvého tímu.

„Budeme hrať lepšie. Rekonvalescenti, či Vlado (Weiss), či Green, či Ramírez, ale aj Jardo Zmrhal nie sú vo fyzickej kondícii na takýto ťažký level,“ vravel po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss starší.

V texte sa dočítate:

• Aký sľub nesplnil tréner Weiss?
  • Dokázal nahradiť Tigrana Barseghyana?
  • Prečo kritizoval hráča, ktorého opäť povolal?
  • Ktorých hráčov bude šetriť proti Liptovskému Mikulášu?

Slovan mal územnú prevahu, súpera kvalitatívne prevýšil. Väčšinu zápasu mal tlak, z ktorého však dlho nedokázal nič vyťažiť. Hoci mal v 5. minúte kopať pokutový kop po faule na Juraja Kucku.

Napokon po chybe Adriána Chovana kopal penaltu Pjunik, v 64. minúte ju premenil bývalý hráč Žiliny Eugeniu Cociuc. Rozhodca na prekvapenie slovenského brankára nevylúčil.

Slovanu sa však päť minút pred koncom podarila dokonalá otočka. V priebehu 49 sekúnd (83:22 - 84:11) skórovali obranca Guram Kašia a po zlyhaní brankára hostí aj striedajúci Ramírez.

„Ramírezov gól? Ja som ešte stále oslavoval ten svoj,“ smial sa po zápase gruzínsky stopér.

Zaujímavosťou je, že Slovan predtým prehral v Jerevane 0:2 po dvoch zlepených góloch. Tiež ich delilo len niekoľko desiatok sekúnd.

Weiss nesplnil sľub, cez polčas kreslil

Tréner Slovana opäť zamiešal zostavou. V piatom zápase skupiny poskladal piate rôzne zloženie defenzívy. Ešte ani raz nenastúpili rovnakí obrancovia.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Weiss nesplnil sľub, sklamal vicekapitána. Kritizoval hráča, ktorého povolal späť