Slovák zariadil triumf Legie v Európskej lige

Ondrej Duda (vpravo) z Legie Varšava.
Ondrej Duda (vpravo) z Legie Varšava. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. okt 2014 o 20:00

Mladý slovenský reprezentant Ondrej Duda strelil dôležitý gól a zaistil Legii triumf v Európskej lige.

BRATISLAVA. Futbalisti Legie Varšava zaznamenali tretie víťazstvo v L-skupine Európskej ligy UEFA. V zápase proti Metalistu Charkov triumfovali tesne 1:0, keď o jediný presný zásah sa po peknej individuálnej akcii postaral Ondrej Duda.

Slovenský stredopoliar dostal v 28. minúte prihrávku od Kucharczyka, zbavil sa dvoch súperových hráčov a pravačkou prekonal brankára Oleksandra Gorjainova.

Hostia mali šancu navýšiť vedenie sedem minút po zmene strán, ale Ivica Vrdoljak nepremenil nariadený pokutový kop.

Rovnaká situácia sa zopakovala v 69. minúte aj na opačnej strane, keď Brazílčan Jaja zahodil penaltu a nevyužil tak možnosť na vyrovnanie. Legia v bránke s Dušanom Kuciakom udržala tesné vedenie, po troch kolách má plný počet deväť bodov a vedie L-skupinu. Ukrajinský tím je s nulou na konte posledný.

"Najdôležitejšie sú pre nás tri body, lebo zápas sa mohol skončiť akokoľvek," komentoval na klubovom webe Duda.

Kuriozitou stretnutia boli dve nepremenené penalty. Prvú nedal v 52. min hosťujúci Ivica Vrdoljak, ktorý zlyhal už vo svojom treťom pokuse zo štyroch v tejto sezóne v rámci pohárovej Európy. Na druhej strane nevyužil v 69. min šancu na vyrovnanie Jaja. "Náš tím má silu. Ak Ivica Vrdoljak nedá pokutový kop, Dušan Kuciak ho dokáže neskôr zastúpiť a chytí pokus súpera," doplnil Duda.

L-skupina

Metalist Charkov - Legia Varšava 0:1 (0:1)

Gól: 28. DUDA

/za Legiu Kuciak celý zápas, Duda celý zápas + v 84. min. ŽK + v 28. min dal gól/