Slovenský tenista Lukáš Lacko.
Slovenský tenista Lukáš Lacko. (Autor: SITA)
TASR|7. nov 2018 o 15:04

Súhrn stredajšieho programu na Slovak Open 2018.

BRATISLAVA. Talentovaný slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 1. kole dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Napriek sľubnému úvodu prehral s Rakúšanom Dennisom Novakom 4:6, 4:6.

Molčan viedol na začiatku prvého setu 3:0, súperovi sa však v ďalšom priebehu zápasu podarilo otočiť nepriaznivý vývoj.

Do 2. kola postúpil aj slovenský obhajca a nasadený hráč číslo jeden Lukáš Lacko. V stredu si poradil s Francúzom Stephane Robertom, hoci prehral prvý set 4:6.

V druhom však uspel 6:4 a v treťom 7:5. V 2. kole sa o postup do štvrťfinále pobije s Bieloruskom Egorom Gerasimovom.

Štvorhra - 1. kolo:

Denis Molčanov, Igor Zelenay (Ukr./SR-3) - Filip Horanský, Alex Molčan (SR) 7:6 (5), 6:4

Jonny O'Mara, Ken Skupski (V. Brit.-1) - Guillermo García-López, Sergio Gutiérrez-Ferrol (Šp.) 6:4, 6:3

Gerard Granollers-Pujol, David Marrero (Sp.-4) - Daniele Bracciali, Andreas Mies (Tal./Nem.) 7:6 (3), 6:1

štvorhra - štvrťfinále:

Ramkumar Ramanathan, Andrej Vasilevskij (India/Biel.) - Andrej Martin, Filip Polášek (SR) 4:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Domov»Tenis»Lacko vykročil za obhajobou úspešne. Gombos, Molčan ani Martin neuspeli