Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slováci spoznali súperov na Australian Open, Kližan vyzve svetovú štvorku

Martin Kližan (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. jan 2017 o 04:37

Väčšie zastúpenie má Slovensko v ženskej časti.

Australian Open - žreb 1. kola:

Martin Kližan (SR)-Stan Wawrinka (Švaj.-4)
Dominika Cibulková (SR-6)-Denisa Allertová (ČR)
Jana Čepelová (SR)-Carla Suarezová Navarrová (Špan.-10)
Kristína Kučová (SR)-Christina McHaleová (USA)

MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková (6. v rebríčku WTA) nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne ako nasadená šestka proti Češke Denise Allertovej (89.).

Martin Kližan (35. v rebríčku ATP) si zmeria sily s nasadenou štvorkou Švajčiarom Stanom Wawrinkom (4.) - šampiónom z roku 2014 a vlaňajším víťazom US Open. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Jana Čepelová (101.) bude súperiť s desiatou nasadenou Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou (12.). Kristína Kučová (81.) sa stretne s Američankou Christinou McHaleovou (43.).

Šancu postúpiť do hlavnej súťaže ešte majú Lukáš Lacko a Rebecca Šramková.

Lacko sa prebojoval už do finále kvalifikácie, v ktorom ho v noci na sobotu čaká osemnásty nasadený Američan Denis Kudla, debutantka Šramková postúpila do 2. kola.

S Wawrinkom už hral

Kližan má s Wawrinkom nepriaznivú bilanciu 0:1, v roku 2010 s ním prehral po trojsetovej bitke na antukovom turnaji ATP v marockej Casablance.

Víťaz sa v druhom kole stretne s úspešnejším z dvojice Federico Delbonis - Steve Johnson.

Cibulková sa s Allertovou ešte nestretla a aj v prípade Čepelovej a Suarezovej Navarrovej pôjde o prvú vzájomnú konfrontáciu.

Cibulková to najďalej na Australian Open dotiahla v roku 2014. Prehrala až vo finále:

V prípade postupu narazí Cibulková na Karin Knappovú alebo Su-Wei Hsien. Potenciálnymi súperkami Čepelovej sú Irina Chromačevová a Sorana Cirsteová.

Kučová má s McHaleovou bilanciu na zápasy 1:1. Vlani ju zdolala v kvalifikácii na turnaji WTA v kanadskom Montreale, kde senzačne postúpila až do semifinále.

Len nedávno jej ale podľahla v druhom kole kvalifikácie na turnaji WTA v Sydney 2:6, 1:6. Ak postúpi do druhého kola, vyzve Anastasiju Sevastovovú alebo Nao Hibinovú.

Svetové jednotky proti Ukrajincom

Najvyššie nasadená Nemka Angelique Kerberová odštartuje cestu za obhajobou titulu duelom proti Ukrajinke Lesii Curenkovej.

Turnajovú dvojku Američanku Serenu Williamsovú preverí na úvod Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová.

Najvyššie nasadeného hráča v mužskom singli Brita Andyho Murrayho otestuje Ukrajinec Iľja Marčenko - zverenec slovenského trénera Tibora Tótha.

Obhajca titulu a šesťnásobný melbournsky šampión Srb Novak Djokovič, ktorého hlavným koučom je opäť Marián Vajda, sa ako nasadená dvojka popasuje o postup so Španielom Fernandom Verdascom.

Pred týždňom v semifinále turnaja v katarskej Dauhe ho zdolal v troch setoch, pričom v tajbrejku druhého dejstva odvrátil päť mečbalov.

V prvý deň traja Slováci

Horné polovice žrebu hlavnej súťaže dvojhry mužov i žien budú mať 1. kolo na programe v pondelok, dolné sekcie v utorok.

Organizátori to oznámili na twitteri podujatia, ktoré sa uskutoční 16. - 29. januára.

Znamená to, že zo Slovákov sa prvý deň predstavia Kližan proti Wawrinkovi, Kučová v súboji s McHalovou a Čepelová v dueli so Suarezovou-Navarrovou.

V utorok bude hrať finalistka tohto turnaja z roku 2014 Dominika Cibulková proti Denise Allertovej.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Andy Murray (V. Brit.-1) - Iľja Marčenko (Ukr.)

kvalifikant - Lu Jen-chsun (Taiw.)

Alex De Minaur (Aus.) - Gerald Melzer (Rak.)

Quentin Halys (Fr.) - Sam Querrey (USA-31)

John Isner (USA-19) - Konstantin Kravčuk (Rus.)

Guillermo García-López (Šp.) - Mischa Zverev (Nem.)

Malek Jaziri (Tun.) - kvalifikant

kvalifikant - Lucas Pouille (Fr.-16)

Tomáš Berdych (ČR-10) - kvalifikant

Ryan Harrison (USA) - Nicolas Mahut (Fr.)

kvalifikant - kvalifikant

kvalifikant - Roger Federer (Švaj.-17)

Albert Ramos-Viňolas (Šp.-26) - kvalifikant

Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Dudi Sela (Izr.)

Nicolás Almagro (Šp.) - Jérémy Chardy (Fr.)

Andrej Kuznecov (Rus.) - Kei Nišikori (Jap.-5)

Stan Wawrinka (Švaj.-4) - Martin Kližan (SR)

Federico Delbonis (Arg.) - Steve Johnson (USA)

James Duckworth (Aus.) - Paolo Lorenzi (Tal.)

Damir Džumhur (Bosna a Herc.) - Viktor Troicki (Srb.-29)

Pablo Cuevas (Urug.-22) - Diego Schwartzman (Arg.)

Steve Darcis (Belg.) - Sam Groth (Aus.)

Paul-Henri Mathieu (Fr.) - Andreas Seppi (Tal.)

Gastao Elias (Portug.) - Nick Kyrgios (Aus.-14)

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-12) - Thiago Monteiro (Braz.)

Dušan Lajovič (Srb.) - Stéphane Robert (Fr.)

Karen Chačanov (Rus.) - Adrian Mannarino (Fr.)

Pierre-Hugues Herbert (Fr.) - Jack Sock (USA-23)

Bernard Tomic (Aus.-27) - Thomaz Bellucci (Braz.)

Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) - Aljaž Bedene (V. Brit.)

Facundo Bagnis (Arg.) - Daniel Evans (V. Brit.)

Jerzy Janowicz (Poľ.) - Marin Čilič (Chor.-7)

Gael Monfils (Fr.-6) - Jiří Veselý (ČR)

Alexandr Dolgopolov (Ukr.) - Borna Čorič (Chor.)

kvalifikant - Donald Young (USA)

Nikoloz Basilašvili (Gruz.) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-32)

Alexander Zverev (Nem.-24) - Robin Haase (Hol.)

kvalifikant - Michail Kukuškin (Kaz.)

Michail Južnyj (Rus.) - Marcos Baghdatis (Cypr.)

Florian Mayer (Nem.) - Rafael Nadal (Šp.-9)

Roberto Bautista-Agut (Šp.-13) - Guido Pella (Arg.)

Jošihito Nišioka (Jap.) - kvalifikant

Daniil Medvedev (Rus.) - kvalifikant

Omar Jasika (Aus.) - David Ferrer (Šp.-21)

Gilles Simon (Fr.-25) - Michael Mmoh (USA)

Jared Donaldson (USA) - Rogério Dutra Silva (Braz.)

Gilles Muller (Lux.) - Taylor Fritz (USA)

Dustin Brown (Nem.) - Milos Raonic (Kan.-3)

Dominic Thiem (Rak.-8) - Jan-Lennard Struff (Nem.)

Jordan Thompson (Aus.) - Joao Sousa (Portug.)

Tommy Haas (Nem.) - Benoit Paire (Fr.)

Fabio Fognini (Tal.) - Feliciano López (Šp.-28)

Ivo Karlovič (Chor.-20) - Horacio Zeballos (Arg.)

Adam Pavlásek (ČR) - Andrew Whittington (Aus.)

Dmitrij Tursunov (Rus.) - kvalifikant

kvalifikant - David Goffin (Belg.-11)

Grigor Dimitrov (Bul.-15) - Christopher O´Connell (Aus.)

Čchung Hje-on (Kór. rep.) - Renzo Olivo (Arg.)

Radu Albot (Mold.) - Carlos Berlocq (Arg.)

kvalifikant - Richard Gasquet (Fr.-18)

Pablo Carreno-Busta (Šp.-30) - kvalifikant

Kyle Edmund (V. Brit.) - Santiago Giraldo (Kol.)

Denis Istomin (Uzb.) - kvalifikant

Fernando Verdasco (Šp.) - Novak Djokovič (Srb.-2)

Dvojhra žien - 1. kolo:

Angelique Kerberová (Nem.-1) - Lesia Curenková (Ukr.)

kvalifikantka - Carina Witthöftová (Nem.)

Kristýna Plíšková (ČR) - Viktorija Golubicová (Švaj.)

Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Irina-Camelia Begová (Rum.-27)

Daria Kasatkinová (Rus.-23) - Šuaj Pcheng (Čína)

Louisa Chiricová (USA) - Eugenie Bouchardová (Kan.)

Pauline Parmentierová (Fr.) - Misaki Doiová (Jap.)

CoCo Vandeweghová (USA) - Roberta Vinciová (Tal.-15)

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-10) - Jana Čepelová (ČR)

Irina Chromačevová (Rus.) - Sorana Cirsteová (Rum.)

Alison Riskeová (USA) - Madison Brenglová (USA)

kvalifikantka - Šuaj Čang (Čína-20)

Anastasija Sevastovová (Lot.-32) - Nao Hibinová (Jap.)

Kristína Kučová (SR) - Christina McHalová (USA)

Samantha Crawfordová (USA) - Lauren Davisová (USA)

Marina Erakovicová (N. Zél.) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7)

Simona Halepová (Rum.-4) - Shelby Rogersová (USA)

Ashleigh Bartyová (Aus.) - Annika Becková (Nem.)

kvalifikantka - Destanee Aiavová (Aus.)

Patricia Maria Tigová (Rum.) - Mónica Puigová (Portor.-29)

Kiki Bertensová (Hol.-19) - Varvara Lepčenková (USA)

Tuan Jing-jing (Čína) - kvalifikantka

kvalifikantka - Kurumi Narová (Jap.)

Kateryna Kozlovová (Ukr.) - Venus Williamsová (USA-13)

Elina Svitolinová (Ukr.-11) - Galina Voskobojevová (Kaz.)

Francesca Schiavoneová (Tal.) - kvalifikantka

Vania Kingová (USA) - kvalifikantka

Jevgenija Rodinová (Rus.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-24)

Laura Siegemundová (Nem.-26) - Jelena Jankovičová (Srb.)

Kateřina Siniaková (ČR) - Julia Görgesová (Nem.)

Anna Tatišviliová (USA) - Jaimee Fourlisová (Aus.)

Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8)

Karolína Plíšková (ČR-5) - Sara Sorribesová-Tormová (Šp.)

kvalifikantka - Monica Niculescová (Rum.)

kvalifikantka - Jelena Ostapenková (Lot.)

Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Julia Putincevová (Kaz.-31)

Daria Gavrilovová (Aus.-22) - Naomi Broadyová (V. Brit.)

Ana Konjuhová (Chor.) - Kristina Mladenovicová (Fr.)

Danka Koviničová (Č. Hora) - Čeng Saj-saj (Čína)

Camila Giorgiová (Tal.) - Timea Bacsinszká (Švaj.-12)

Jelena Vesninová (Rus.-14) - kvalifikantka

Mandy Minellová (Lux.) - Magda Linettová (Poľ.)

kvalifikantka - Johanna Larssonová (Švéd.)

Heather Watsonová (V. Brit.) - Samantha Stosurová (Aus.-18)

Alizé Cornetová (Fr.-28) - Myrtille Georgesová (Fr.)

Maria Sakkariová (Gréc.) - Anett Kontaveitová (Est.)

Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) - Wang Čchiang (Čína)

Cvetana Pironkovová (Bul.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-3)

Dominika Cibulková (SR-6) - Denisa Allertová (ČR)

Karin Knappová (Tal.) - Chsieh Su-wej (Taiw.)

Sara Erraniová (Tal.) - Risa Ozakiová (Jap.)

Jekaterina Alexandrovová (Rus.) - Jekaterina Makarovová (Rus.-30)

Caroline Wozniacka (Dán.-17) - Arina Rodionovová (Aus.)

Donna Vekičová (Chor.) - Lizette Cabrerová (Aus.)

Luksika Kumkhumová (Thaj.) - Naomi Osaková (Jap.)

Kirsten Flipkensová (Belg.) - Johanna Kontová (V. Brit.-9)

Barbora Strýcová (ČR-16) - kvalifikantka

Kayla Dayová (USA) - Andrea Petkovicová (Nem.)

Cagla Büyükakcayová (Tur.) - Océane Dodinová (Fr.)

Kateryna Bondarenková (Ukr.) - Caroline Garciová (Fr.-21)

Tímea Babosová (Maď.-25) - Nicole Gibbsová (USA)

Irina Falconiová (USA) - Chan Sin-jün (Čína)

Yanina Wickmayerová (Belg.) - Lucie Šafářová (ČR)

Belinda Bencicová (Švaj.) - Serena Williamsová (USA-2)

Súvisiace články