Manuel Fettner

Rakúsko

246,6

119,0/134,0

LAHTI. Rakúsky skokan na lyžiach Jan Hörl vyhral nedeľňajšie preteky svetového pohára vo fínskom Lahti.

Pokusmi v hodnote 124,0 a 134,5 metra si vyslúžil 266,1 bodu a dosiahol druhé individuálne víťazstvo v tejto sezóne.

Druhý bol so stratou 1,9 bodu Peter Prevc zo Slovinska a pódium doplnil Poliak Aleksander Zniszczol s mankom 11,9 bodu. Dosiahol tak prvé individuálne pódium v kariére.

"Bol to pre mňa naozaj dobrý víkend. Skoky boli dobré, forma je stále dobrá, vďaka čomu to ide ľahko," citovala Hörla agentúra APA.

Celkové prvenstvo si udržal Rakúšan Stefan Kraft, ktorý skončil ôsmy a na víťaza mu chýbalo 21,1 b. Preteky opäť raz komplikovali náročné poveternostné podmienky.

"Začína mi to trocha liezť na nervy, mám pocit, že každý skok je momentálne veterná jazda. Nie je ľahké zostať pokojný a sústrediť sa na svoj výkon," neskrýval rozladenie Kraft.

Nedeľňajšie preteky osviežila účasť 51-ročného japonského matadora a majstra sveta z roku 1992 Noriakiho Kasaia, ktorý obsadil 28. pozíciu s 201,7 bodu.