Skeetarka Sýkorová postúpila prvý raz v kariére do finále, skončila šiesta

Veronika Sýkorová. Ilustračná fotografia.
Veronika Sýkorová. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|8. jún 2018 o 20:02

Danka Barteková obsadila v kvalifikácii desiate miesto a medzi najlepšiu šestku sa nedostala.

32.Andrea StranovskáSR-98

Mimo súťaže: Lucia Kopčanová 98, Vanesa Hocková 97.

SIGGIEWI. Slovenky si úspešne počínali na pretekoch Svetového pohára v streľbe z brokových zbraní v maltskom Siggiewi, keď sa dve z nich v 59-člennom štartovom poli skeetu žien prebojovali do prvej desiatky.

Veronika Sýkorová kvalifikačným súčtom 109 terčov (21-21-22-24-21) postúpila ako šiesta do finále a táto pozícia jej patrila aj po vyraďovacej časti v konečnom poradí.

Sýkorová urobila vo finálovej položke na 20 terčoch šesť chýb a pri výkone 14 terčov ako prvá vypadla z hry o medailu. Mrzieť ju môžu najmä tri zaváhania za sebou (13. - 15. terč), ako aj pri poslednom.

Pre dvadsaťtriročnú členku ŠKP Trnava to však bola vôbec prvá účasť medzi elitnou šesticou na podujatí tohto rangu. Doteraz bolo jej maximom desiate miesto z pretekov Svetového pohára 2014 v nemeckom Mníchove.

Danke Bartekovej chýbali dva body k rozstrelu o účasť vo finále, so 107 terčmi (21-20-22-23-21) ju klasifikovali na desiatej priečke, čo je po štvrtom stupienku v mexickej Guadalajare a siedmej pozícii v kórejskom Čchangwone jej najhoršie umiestnenie v tohtoročnom seriáli Svetového pohára.

Danke Bartekovej olympiáda v Riu de Janeiro vôbec nevyšla.
Danke Bartekovej olympiáda v Riu de Janeiro vôbec nevyšla. (Autor: TASR)

Tretia Slovenka Andrea Stranovská sa neprehupla cez hranicu stovky a s 98 terčmi (19-20-22-18-19) skončila na 32. pozícii.

V Siggiewi sa v piatok začala aj kvalifikácia skeetarov. Dvojica Slovákov dosiahla zhodne po 42 terčov.

Dominikovi Laukovi a Štefanovi Zemkovi to zatiaľ priebežne stačí na umiestnenie v šiestej desiatke 101-členného štartového poľa.

Domov»Ďalšie športy»Skeetarka Sýkorová postúpila prvý raz v kariére do finále, skončila šiesta