Momentka zo zápasu Lazio Rím - FC Turín.
Momentka zo zápasu Lazio Rím - FC Turín. (Autor: TASR/AP)

Trojica vypadávajúcich je známa.

Serie A - dohrávka 25. kola:

Lazio Rím - FC Turín 0:0

V 84. min Immobile (Lazio) nepremenil pokutový kop

RÍM. Záchrana FC Turín v najvyššej talianskej súťaži bola ohrozená. Klub potreboval získať aspoň bod na ihrisku šiesteho Lazia.

Rimania na 6. mieste už nemali šancu skončiť v tabuľke vyššie a nemôžu už ani klesnúť. V Serii A cez víkend odohrajú posledné kolo.

Hoci to vyzeralo na bezgólovú remízu, päť minút pred koncom odpískal rozhodca Michael Fabbri prísny pokutový kop.

Turínčania vehementne protestovali, ale nebolo im to nič platné.

Loptu si zobral taliansky reprezentačný útočník Ciro Immobile a hostia sa právom obávali. Veď posledných štrnásť penált s prehľadom premenil.

Kolegu z reprezentácie ale neprekonal, hoci skúsený 34-ročný Salvatore Sirigu ani zasahovať nemusel. Immobile iba opečiatkoval žrd.

O záchranu mohli Turínčania prísť aj v 95. minúte, no po hlavičke Lazia sa opäť triasla žrď, tento raz druhá.

Lazio s FC Turín napokon remizovali 0:0 a hostia sa definitívne zachránili medzi elitou. Pred posledným kolom majú hráči 17. tímu tabuľky štvorbodový náskok pred Beneventom, s ktorým sa stretnú v poslednom zápase sezóny.

Okrem nich končia v talianskej lige aj Crotone a Parma so slovenským kapitánom Jurajom Kuckom. Majstrom sa v predstihu stal Inter s Milanom Škriniarom.