Kapitán Kucka strelil už svoj šiesty gól v sezóne, AC Miláno znížilo náskok

Juraj Kucka.
Juraj Kucka. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. mar 2021 o 17:15

Parma je naďalej predposledná.

RÍM. Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal v nedeľu svoj šiesty gól v prebiehajúcom ročníku talianskej Serie A.

Prispel ním k remíze Parmy na ihrisku Fiorentiny 3:3.

Kucka vyrovnal v 32. minúte zápasu z penalty na 1:1 a hoci domáci v prestávke opäť viedli, po zmene strán Parma otočila v 90. minúte skóre na 3:2.

Vo štvrtej minúte nadstavenia si však Simone Iacoponi dal vlastný gól a body sa delili.

(Autor: SofaScore.com)

Kucka nastúpil s kapitánskou páskou, videl žltú kartu za faul a v 88. minúte striedal. Parma je v tabuľke na predposlednom mieste.

Hráči AC Miláno uspeli na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a z druhého miesta strácajú na lídra Inter Miláno tri body, majú však na konte o zápas viac.

Neapol si doma poradil s Bolognou 3:1, keď sa dvoma gólmi prezentoval kapitán Lorenzo Insigne. Domáci si upevnili šiestu priečku, celý duel na ich lavičke presedel slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Serie A - výsledky za dnes (26. kolo)

• AS Rím - FC Janov 1:0 (1:0)

Gól: 24. Mancini

• Crotone - FC Turín 4:2 (1:1)

Góly: 27. a 54. Simy (prvý z 11m), 80. Reca, 90.+4. Unas - 45. Mandragora, 84. Sanabria

• Fiorentina - Parma Calcio 3:3 (2:1)

Góly: 28. Martínez, 42. Milenković, 90.+4 Iacoponi (vlastný) - 32. KUCKA (z 11m), 72. Kurtič, 90. Mihaila

ČK: 90.+3 D'Aversa (Parma)

/stredopoliar Juraj Kucka (Parma) hral do 88. minúty, strelil gól a dostal žltú kartu/

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kapitán Kucka strelil už svoj šiesty gól v sezóne, AC Miláno znížilo náskok