Kapitán FC Parma Juraj Kucka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. feb 2021 o 17:05

Gól Cristiana Ronalda majstrovi nestačil.

Aktualizované o 22:42

MILÁNO. Futbalisti FC Parma neudržali v sobotnom súboji 24. kola talianskej Serie A na ihrisku Spezie dvojgólový náskok a napokon si odniesli iba bod za remízu 2:2.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka nastúpil s kapitánskou páskou a odohral v drese hostí celý zápas. Podal bojovný výkon, podľa štatistík SofaScore.com vyhral polovicu súbojov.

Parma zostala v tabuľke na predposlednej 19. priečke, Spezia je pätnásta.

Problém mal pred večerným zápasom s Juventusom Turín domáci Hellas Verona, ktorý hlásil len pár hodín pred výkopom nákazu covid-19 v tíme.

Vedenie klubu neidentifikovalo infikovanú osobu a neuviedlo ani, či ide o hráča alebo člena realizačného tímu. Informovala agentúra dpa.

Následne ale skomplikovali Juventusu Turín cestu za obhajobou titulu v talianskej Serie, keď v sobotňajšom zápase 24. kola dosiahli remízu 1:1.

Krátko po prestávke síce poslal hostí do vedenia Cristiano Ronaldo, no v 77. minúte sa o deľbu bodov postaral český stredopoliar Antonín Barák.

Úradujúci majster nevyužil možnosť dotiahnuť sa na druhý tím tabuľky AC Miláno, z tretieho miesta naň stráca tri body. AC sa navyše v nedeľu predstaví na pôde štvrtého AS Rím.