Škriniar nastúpil proti svojmu bývalému tímu, Inter konečne vyhral

Lautaro Martinez strieľa gól v zápase Inter Miláno - Sampdoria Janov.
Lautaro Martinez strieľa gól v zápase Inter Miláno - Sampdoria Janov. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jún 2020 o 21:47

Špalek bol pri prehre Sassuola.

RÍM. Futbalisti Atalanty Bergamo zvládli svoj prvý zápas po obnovení najvyššej talianskej súťaže. V nedeľnej domácej dohrávke 25. kola deklasovali Sassuolo 4:1.

Už po prvom polčase viedli 3:0, ďalší gól im neuznal VAR. Dvoma zásahmi sa blysol Duvan Zapata.

V drese hostí vybehol v 61. minúte na ihrisko slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

Hráči Interu Miláno si poradili so Sampdoriou 2:1. K výhre domácich prispel aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý proti svojmu bývalému klubu odohral celý duel.

Milánčania sa dostali do vedenia už v 10. minúte, keď po efektnej narážačke s Cristianom Eriksenom pohodlne skóroval Romelu Lukaku.

Domáci udreli do polčasu aj druhýkrát, keď tentoraz prekabátila obranu Sampdorie dvojica Antonio Candreva, Lautaro Martinez, druhý menovaný strelil svoj dvanásty gól v tejto sezóne.

Po zmene strán dokázali hostia skorigovať, po rohovom kope sa presadil aj s dávkou šťastia Morten Thorsby.

Inter bodoval po dvoch prehrách a upevnil si tretie miesto v ligovej tabuľke, za Laziom Rím zaostáva o päť bodov, pred treťou Atalantou Bergamo má šesťbodový náskok.

Serie A - dohrávka 25. kola

• Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio 4:1 (3:0)

Góly: 31. a 66. Zapata, 16. Djimsiti, 37. Bourabia (vlastný) - 90.+2 Bourabia

/Lukáš Haraslín (Sassuolo) hral od 61. min/

• Inter Miláno - UC Sampdoria 2:1 (2:0)

Góly: 10. Lukaku, 33. Martinez - 53. Thorsby

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniar nastúpil proti svojmu bývalému tímu, Inter konečne vyhral