Neapol v šlágri kola remizoval v Miláne, Quagliarella je opäť pred Ronaldom

Fabio Quagliarella.
Fabio Quagliarella. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. jan 2019 o 20:26

Hamšík do zápasu nezasiahol.

JANOV. Futbalisti AC Miláno remizovali s Neapolom 0:0 v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Šláger kola veľa šancí neponúkol.

Najbližšie boli k streleniu gólu domáci, ale v 78. minúte predviedol David Ospina vynikajúci zákrok po akrobatickom zakončení Matea Musacchia.

Slovenský futbalista Marek Hamšík presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Neapola znížili náskok vedúceho Juventusu na osem bodov, no ten má k dobru nedeľňajšie stretnutie na pôde Lazia Rím.

Z troch bodov sa tešila Sampdoria Janov, ktorá deklasovala Udinese Calcio 4:0. Základ úspechu položil v 33. minúte z pokutového kopu veterán Fabio Quagliarella. Tridsaťpäťročný útočník premenil penaltu aj v 56. minúte.

Neskôr naňho nadviazali aj spoluhráči Karol Linetty a Manolo Gabbiadini.

Quagliarella je so šestnástimi zásahmi na čele poradia kanonierov Serie A. O druhé miesto sa delia hviezdni Cristiano Ronaldo z Juventusu a Duván Zapata z Atalanty, obaja skórovali štrnásťkrát.

Serie A - 21. kolo

• Sassuolo - Cagliari 3:0 (2:0)

Góly: 9. Locatelli, 45.+ Babacar, 87. Matri

• Sampdoria Janov - Udinese Calcio 4:0 (1:0)

Góly: 33. a 56. Quagliarella (oba z pok. kopu), 68. Linetty, 78. Gabbiadini

• AC Miláno - Neapol 0:0

ČK: 90.+ F. Ruiz (Neapol) po druhej ŽK

/stredopoliar Marek Hamšík (Neapol) sedel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol v šlágri kola remizoval v Miláne, Quagliarella je opäť pred Ronaldom